THG wchodzi do Polski

Goodman buduje dla The Hut Group, jednej z globalnych firm e-commerce działających w segmencie zdrowie i uroda, centrum produkcyjno-logistyczne o powierzchni prawie 62 tys. mkw. w Goodman Wrocław V Logistics Centre.

Nowy magazyn jest pierwszą inwestycją THG w Polce i zwiastunem szerszego wejścia firmy na rynek kontynentalnej Europy. Inwestycja będzie łączyła w sobie funkcje produkcyjną i logistyczną, a dodatkowo pomieści 3,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Położona będzie pod Wrocławiem, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8, co pozwoli na sprawną dystrybucję produktów THG do niemal 300 mln klientów internetowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Wrocław został wybrany na lokalizację nowego centrum produkcyjno-logistycznego z uwagi na szereg czynników: właśnie infrastrukturę drogową, dogodne połączenia lotnicze z Wielką Brytanią, bliskość niemieckiej i środkowoeuropejskiej bazy klientów, a także dostępność wykwalifikowanych pracowników na Dolnym Śląsku. - W połączeniu z naszym europejskim centrum operacyjnym w Berlinie, nowa inwestycja mocniej zaznaczy naszą obecność na kontynencie, umożliwiając szybszą obsługę klientów. Jako naszego partnera nieruchomościowego wybraliśmy firmę Goodman z uwagi na jej bogate doświadczenie w dostarczaniu wysokiej jakości obiektów dla sektora e-commerce, a także dla sektora produkcyjnego - tłumaczy Matthew Moulding, założyciel i prezes zarządu The Hut Group.

Goodman dostarczył jak dotąd dla sektora e-commerce w Polsce ponad ćwierć miliona mkw. przestrzeni logistycznych dostosowanych do potrzeb klientów i wciąż zwiększa swoje zaangażowanie w ten segment. - Obserwujemy silny popyt ze strony firm e-commerce na polskim rynku, co pokazuje zarówno atrakcyjność kraju jako hubu dla firm prowadzących sprzedaż internetową oraz doświadczenie Goodmana w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla firm z tego sektora – mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodmana na Europę Środkową i Wschodnią.

Budowa nowego magazynu już się rozpoczęła. Jej zakończenie planowane jest na koniec 2018 r.

Goodman jest zintegrowaną grupą, działającą jako właściciel, deweloper i zarządzający powierzchniami przemysłowymi i biznesowymi w w 16 krajach. Grupa inwestuje w nieruchomości przemysłowe, powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne. Aktywa, którymi zarządza, to ok. 23,3 mld euro i 406 nieruchomości.

W Europie Goodman jest obecny w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Czechach, Szwecji, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Słowacji.

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.