Unilever bez tajemnic

Brytyjsko-holenderski koncern, w ramach inicjatywy transparentności, opublikował składniki zapachowe, które stosuje przy produkcji kosmetyków i środków czystości.

Zdjęcie: Unilever

Na razie inicjatywa dotyczy rynków brytyjskiego i francuskiego, ale do końca 2018 r. ma objąć wszystkie kraje europejskie.

Na krajowych stronach www producenta opublikował on, jakie środki aromatyzujące dodaje do produktów takich marek, jak: Dove, Signal, Cif, Domestos, Radox, Persil czy Surf.
- To element realizacji ubiegłorocznego zobowiązania Unilevera, który chcąc budować zaufanie do swoich marek, zdecydował się na dostarczanie szczegółowych informacji o produktach i składnikach w preparatach do czyszczenia domu i do pielęgnacji ciała - poinformował Unilever.

W ramach inicjatywy na rzecz przejrzystości, wprowadzonej w 2017 r., na stronach internetowych Unilevera dodano nową sekcję "Co jest w naszych produktach". Można tam znaleźć informacje o składnikach, których umieszczanie na etykiecie produktu nie jest wymagane, a które mogą np. powodować alergie. Będą one aktualizowane dla wszystkich składników, które stanowią więcej niż 0,01 proc. produktów wraz ze szczegółami na temat ich użycia i roli, jaką odgrywają w tworzeniu zapachów.

- Wiemy, jak ważne są substancje zapachowe dla ludzi - chcą produktów, które sprawiają, że dobrze wyglądają, dobrze się czują i dobrze pachną. Cieszymy się, że możemy zrobić kolejny krok w kierunku przejrzystości, realizując obietnicę udzielenia ludziom informacji, których potrzebują, aby wybrać odpowiednie produkty - powiedział David Blanchard, dyrektor ds. badań i rozwoju w Unileverze. - Ludzie chcą wiedzieć więcej o składnikach zapachowych i o tym, jak tworzymy zapachy dla marek, które kochają. Cieszymy się, że informacje te będą dostępne online w całej Europie już w 2018 r. - dodał.

Magdalena Weiss 1862 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }