Fundusz wesprze Piotra i Pawła

Sieć ma nowego inwestora finansowego - fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners. Sfinalizowana 22 lutego umowa inwestycyjna wchodzi w życie niezwłocznie, gdyż nie wymaga zgody UOKiK. Piotr i Paweł wciąż jednak poszukuje inwestora strategicznego.

- Niespodziewane w branży ograniczenie przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami handlowymi a dostawcami w naturalny sposób zwiększyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy także w naszym przypadku oraz wymusiło rozpoczęcie prac nad zwiększeniem efektywności operacyjnej. Dlatego jestem przekonany, że pozyskanie kompleksowego wsparcia ze strony TFI Capital Partners jest kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju - skomentował Piotr Woś, jeden z właścicieli sieci Piotr i Paweł, cytowany w komunikacie.

Jednocześnie poinformował, że Piotr i Paweł kończy rozmowy z Bankiem Zachodnim WBK, ING Bankiem Śląskim i SGB-Bankiem w sprawie uruchomienia nowego finansowania handlowego.

Sieć Piotr i Paweł jednocześnie kontynuuje, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego.

- Wsparcie finansowe ze strony TFI Capital Partners oraz know-how Grupy Capital Partners stabilizują sytuację sieci Piotr i Paweł, a wejście TFI Capital Partners w strukturę własnościową daje komfort optymalnego przeprowadzenia transakcji z jednym z rozważanych inwestorów branżowych, dla których sieć ta jest atrakcyjnym aktywem - dodał prezes TFI Capital Adam Chełchowski.

Przypomnijmy. W listopadzie 2017 r. właściciele sieci Piotr i Paweł rozpoczęli poszukiwanie inwestora, który ma wzmocnić "potencjał finansowy" sieci i tym samym zapewnić dalszy rozwój firmy na konkurencyjnym rynku handlowym. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/208120,piotr-i-pawel-na-drodze-zmian.

Pierwszy sklep polskiej sieci Piotr i Paweł powstał w 1990 r. z inicjatywy Eleonory Woś i jej synów Piotra i Pawła, przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Główną myślą która im przyświecała, to stworzenie takich sklepów, w jakich sami chcieliby kupować. Obecnie w ramach sieci działa 145 sklepów.

W 2018 r. sieć Piotr i Paweł planuje dalszy rozwój organiczny w dużych aglomeracjach, przy jednoczesnej optymalizacji portfolia placówek i asortymentu oraz modernizację najstarszych supermarketów. Rozwojowi jakościowemu towarzyszyć będzie dalszy rozwój dedykowanych stref zakupowych w formie „sklep w sklepie”, poszerzenie ilości zdrowych produktów pod marką Piotr i Paweł Plus oraz kontynuowanie prac nad wprowadzaniem nowych technologii ułatwiających konsumentom zakupy.

Grupa Capital Partners, w skład której wchodzi TFI Capital Partners, jest notowana na warszawskiej giełdzie. Zainwestowała ona wcześniej między innymi w Grupę Kapitałową Bać-Pol, w skład której wchodzą m.in. sieci handlowe Spar i Słoneczko.

 

Katarzyna Pierzchała 2373 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }