Żabka szkoli przyszłych franczyzobiorców

W ramach programu "Bezpieczny Staż" w styczniu oraz lutym br. 12 osób w wieku 16-18 lat odbywało płatne staże w wybranych sklepach Żabka.

Staże są efektem kontynuacji współpracy firmy Żabka Polska i Fundacji Samodzielni Robinsonowie.

Dzięki przeprowadzonej akcji młodzież miała okazję zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenia pod okiem franczyzobiorców Żabki. - Program Bezpieczny Staż przeprowadziliśmy z sukcesem w sklepach sieci Żabka już po raz drugi. Z opinii naszych stażystów wynika, że doświadczenie jakie zdobyli, będzie bardzo pomocne w ich dalszym rozwoju zawodowym – mówi Anna Żelazowska-Kosiorek, koordynator projektu w Fundacji Samodzielni Robinsonowie.

Podkreśla przy tym, że franczyzobiorcy Żabki wykazali olbrzymie zaangażowanie i profesjonalne podejście do realizacji przedsięwzięcia. - Dzięki partnerstwu z dużą siecią handlową wspólnie stworzyliśmy przyjazne, profesjonalne środowisko do rozwoju zawodowego młodzieży, która z przyczyn losowych może mieć trudności w odnalezieniu się na rynku pracy – tłumaczy Anna Żelazowska-Kosiorek.

Celem programu „Bezpieczny Staż” jest udzielenie wsparcia młodzieży z placówek lub rodzin zastępczych, która z uwagi na swoją sytuację życiową ma utrudniony start w dorosłe życie. Płatne staże realizowane w sklepach Żabka pozwalają na zdobycie doświadczeń zawodowych oraz poznanie pracy w handlu.

Program realizowany jest według precyzyjnie zaplanowanego harmonogramu ustalanego wspólnie ze stażystą, pod opieką wytypowanych przez firmę mentorów – wieloletnich franczyzobiorców Żabki. Podczas stażu dzielą się oni z młodzieżą wiedzą dotyczącą zarówno prowadzenia biznesu, jak i specyfiki pracy w sklepie. Podczas 80 godzin praktycznej nauki adepci programu dowiadują się m.in. jak obsługiwać kasę fiskalną, jak przyjmować dostawy, w jaki sposób skutecznie wdrażać standardy sieci oraz zarządzać sklepem franczyzowym.

Nad przebiegiem stażu czuwa opiekun Fundacji. Dodatkowe wsparcie odpowiedniej realizacji programu zapewnia stały monitoring przebiegu stażu w specjalnym serwisie i aplikacji online, zarówno przez stażystę, mentora jak i opiekuna delegowanego z ramienia Fundacji. Na zakończenie udziału w programie stażysta otrzymuje opinię z miejsca pracy oraz rekomendacje, które mogą stać się podstawą do rozpoczęcia pierwszej pracy zawodowej w przyszłości.

- Pierwsze doświadczenie w pracy może wiele nauczyć. Praca w sklepie to nie tylko sprzedaż, ale także codzienna praca z ludźmi: klientami i współpracownikami – podkreśla Kamil Kiełbasa, franczyzobiorca Żabki z Łodzi. - Uważam, że staż w Żabce to szansa nie tylko na zdobycie pierwszego doświadczenia w pracy, ale także rozwój kompetencji społecznych – dodaje.

Ufundowane przez Żabkę staże odbywały się w wybranych sklepach sieci w Warszawie, Łodzi, Pilicy, Sieradzu, Szczecinie, Czerwionce-Leszczynach, Jastrzębiu Zdroju oraz Zawierciu.

− Pilotażowe staże realizowane w sklepach Żabka w sierpniu ubiegłego roku pokazały jak ważne i wartościowe jest to doświadczenie zarówno dla młodzieży, jak i franczyzobiorców Żabki. Odpowiadali oni nie tylko za przekazanie wartościowej wiedzy swoim podopiecznym dotyczącej pracy w handlu, ale także za rozwój ich naturalnych kompetencji sprzedażowych, które z powodzeniem będą mogli wykorzystać w przyszłości – komentują pracownicy centrali Żabka Polska.

Katarzyna Pierzchała 2373 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }