Powstanie 100 nowych Carrefourów

W Egipcie. Majid Al Futtaim, mający swą siedzibę w Dubaju holding, zarządzający centrami handlowymi i nieruchomościami komercyjnymi uruchomi sto kolejnych sklepów pod szyldem Carrefour w Egipcie.

Obecnie nad Nilem działa 37 placówek pod logotypem francuskiego detalisty. Firma z Emiratów podpisała umowę z egipskim ministerstwem inwestycji oraz wojskiem na uruchamianie nowych sklepów w obszarach przemysłowych w różnych częściach kraju.

Ma to być topowa inwestycja dubajskiego holdingu spośród przeznaczonych na Egipt 23 mld egipskich funtów (ok. 4,4 mld zł). Do realizowanych obecnie obiektów firmy w tej trzeciej największej gospodarce Afryki należy Mall of Egypt z jego rożnymi usługami rozrywkowymi, takimi jak Ski Egypt i kina VOX czy City Center Almaza w Kairze.

Kontrakt z firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma być sygnałem dla firm zagranicznych, że egipski rząd wspiera inwestujących w tym kraju przedsiębiorców.

Majid Al Futtaim ma wyłączną umowę franczyzową z Carrefourem na rozwijanie sklepów pod tym szyldem na 38 rynkach Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Pierwszy sklep będący efektem tej współpracy uruchomiono w 1995 roku w Deira City Centre w Dubaju. Obecnie rozwijana przez firmę sieć liczy 230 sklepów w 15 krajach regionu. Do Egiptu zawitała w 2002 roku; do tej pory w jej ramach powstało 11 hipermarketów i 25 supermarketów.

Zdjęcie: Majid Al Futtaim

Magdalena Weiss 1872 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }