Lidl mocniej w e-commerce

W Rumunii powstaje drugie - po Niemczech - centrum cyfrowe Lidla.

Centrum w Bukareszcie, które ma być uruchomione w przyszłym miesiącu, ma zapewniać rozwiązania z zakresu handlu elektronicznego i zarządzania dla platform cyfrowych sklepów należących do Grupy Schwarz w około 30 krajach.

W tym roku zatrudnienie w nim znajdzie ponad 100 programistów i konsultantów specjalizujących się w SAP, Hybris i Java.

- Lidl Digital pozycjonuje się wśród wiodących ośrodków technologicznych w Rumunii, zarówno poprzez złożoność projektu, jak i rolę, jaką odgrywa w globalnej strategii digitalizacji Lidla. Jestem bardzo dumny, że będziemy mieć w Rumunii drugie - po Niemczech - co do wielkości centrum cyfrowe - Frank Wagner, członek zarządu Lidl Romania.

Lidl Digital opracowuje modele biznesowe online dla sklepów dyskontera od ponad dziesięciu lat. Ma siedzibę w Neckarsulm oraz w Berlinie w Niemczech i posiada centra technologiczne w Barcelonie, Bukareszcie i Sofii.

Źródło: RetailUpdate by LZ

Joanna Hamdan 8314 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }