Herbert Bolliger w radzie nadzorczej Metro AG

Zastąpił Mattheusa de Raad jako przedstawiciela akcjonariusza, którego kadencja dobiegła końca.

Herbert Bolliger (na zdjęciu) wcześniej był prezesem dyrekcji generalnej Migros-Genossenschafts-Bund, dzięki czemu ma specjalistyczną wiedzę handlową oraz doświadczenie w dziedzinie digitalizacji i zrównoważonego rozwoju.

Wybory odbyły się na walnym zgromadzeniu w zeszłym tygodniu. Podczas spotkania zarząd zatwierdził także proponowaną dywidendę w wysokości 0,70 euro na akcje za rok obrotowy 2016/2017.

Metro jest wiodącą międzynarodową firmą zajmującą się sprzedażą hurtową i detaliczną artykułów spożywczych. Działa w 35 krajach i zatrudnia ponad 150 tys. osób na całym świecie. W roku obrotowym 2016/17 Metro wygenerowało sprzedaż w wysokości ok. 37 mld euro.

Joanna Hamdan 7738 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }