Zalando z centrum w Olsztynku

Zalando Lounge, klub zakupowy Zalando, wraz ze swoim partnerem Hillwood planuje zbudować centrum logistyczne o powierzchni 130 tys. mkw.

Zostanie ono połączone z istniejącą już siecią logistyczną Zalando, składającą się z ośmiu centrów na pięciu rynkach.

Nowa inwestycja ma zwiększyć zarówno możliwości logistyczne Zalando Lounge, jak i procesy operacyjne. Nowa intralogistyka centrum zostanie dostosowana do modelu biznesowego Zalando Lounge składającego się z tymczasowych kampanii oraz między innymi sprzedaży większych gabarytowo produktów z kategorii domowej. Centrum będzie obsługiwane przez dostawcę usług. W środkowej fazie inwestycji zostanie utworzonych około 500 miejsc pracy.

- Zalando Lounge znacznie rozrósł się w ciągu ostatnich lat, a nowe centrum logistyczne wzmocni udany launch usługi w Polsce we wrześniu 2017 r. Pozwoli przy tym zwiększyć nasze możliwości i jeszcze lepiej obsługiwać rosnącą bazę klientów – tłumaczy Martin Rost, starszy wiceprezes Zalando Lounge&Outlets. 

Podkreśla ponadto, że lokalizacja w Olsztynku koło Olsztyna, czyli ok. 200 km na północ od Warszawy, jest dla inwestycji idealna z wielu powodów: po pierwsze, miejsce znajduje się w pobliżu dwóch innych polskich centrów Zalando pod Szczecinem, a także centrum planowanego niedaleko Łodzi. Zalando może zatem wykorzystać synergię między tymi trzema centrami.

Po drugie na korzyść lokalizacji przemawia, potencjał pracowników w północno-wschodniej części kraju, a także dobra infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i  S7. Kluczowe znaczenie podczas końcowej rundy decyzyjnej miało zwłaszcza wsparcie ze strony władz lokalnych w starostwie olsztyńskim i Olsztynku.

- Ten projekt ma ogromne pozytywne znaczenie dla dalszego rozwoju naszej gminy. Wybór lokalizacji przez Zalando jest dowodem właściwie podjętej przez nas decyzji związanej z uruchomieniem terenów inwestycyjnych. Wiele miesięcy temu podjęliśmy wzmożone prace związane z przygotowaniem obszaru nadającego się do szybkiego zagospodarowania tak znacznej wielkości obiektem - mówi Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka.
- Każda nowa duża inwestycja na terenie powiatu olsztyńskiego to szansa na rozwój i nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Zalando może liczyć na potencjał naszej ziemi w postaci dostępnej wykwalifikowanej kadry pracowniczej, infrastruktury publicznej oraz zaangażowania władz lokalnych - dodaje Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Centrum logistyczne Zalando Lounge zostanie połączone z istniejącą już silną europejską siecią logistyczną Zalando, składającą się z ośmiu centrów logistycznych na pięciu różnych rynkach. Pod koniec 2017 r. ogłoszono budowę dwóch kolejnych centrów logistycznych w północnych Włoszech i centralnej Polsce.

Zalando Lounge ma około 15 mln członków na 12 rynkach europejskich i oferuje wyłączny dostęp do 2,5 tys. marek z rabatami do 80 proc. Stanowi uzupełnienie sklepu Zalando Fashion Store o specjalne kampanie sprzedażowe dostępne przez ograniczony czas, skierowane do klientów mody szukających dobregoo stosunku jakości do ceny. Od czasu uruchomienia Zalando Lounge w Polsce we wrześniu 2017 r. odbyło się ponad 1000 kampanii.

 

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.