28 lutego otwarcie Galerii Rondo Wiatraczna

28 lutego 2018 r. w Warszawie ruszy nowa galeria handlowa - Rondo Wiatraczna. Dwupoziomowy kompleks ma ponad 11 tys. mkw. powierzchni handlowej, a jednym z kluczowych najemców jest Społem.

Galeria Rondo Wiatraczna powstała u zbiegu ulic Grochowskiej, Alei Stanów Zjednoczonych oraz Alei Waszyngtona, w miejscu pierwszego w stolicy dzielnicowego centrum handlowo-usługowego skupionego pod jednym dachem – Universamu Grochów.

Trzon galerii stanowić będzie supermarket spożywczy Społem o powierzchni ok. 2 tys. mkw., który jako jeden z pierwszych w historii Warszawy wielkopowierzchniowych, samoobsługowych sklepów spożywczych znajdował się w tym miejscu od 1977 r. Obiekt zajmuje dwa piętra, połączone wewnętrznym układem schodów ruchomych i wind.

- Od początku prac nad projektem Ronda Wiatraczna zależało nam, aby zachować spójność z krajobrazem i kulturą Pragi-Południe oraz połączyć nowoczesne podejście z tradycją tego obszaru – tłumaczy Marek Roefler, prezes zarządu spółki Dantex Rondo Wiatraczna, inwestora kompleksu Rondo Wiatraczna.

Podkreśla, że Universam Grochów na stałe wpisał się w klimat i charakter dzielnicy. Jasnoniebieski neon tego obiektu stał się nieodłączną częścią krajobrazu Ronda Wiatraczna, dlatego inwestor zdecydował się pozostawić go na swoim miejscu jako element elewacji nowego kompleksu handlowego.

- Mamy nadzieję, że tak jak w latach świetności Universamu, nowa galeria stanie się stałym punktem odwiedzin warszawiaków, także tych spoza Pragi, symbolem szerokiej oferty handlowej, a także będzie dla nich stanowiła przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu – mówi Marek Roefler.

Wnętrza Ronda Wiatraczna pomieszczą kilkadziesiąt sklepów, m.in. z branży drogeryjnej, odzieżowo-przemysłowej, elektronicznej a także punktów handlowych i gastronomicznych, w tym: Universam Grochów - supermarket Społem, McDonald’s, Dunkin’ Donuts, kantor, Rossmann i cukiernię sieci Sowa. Na poziomie -1 dostępny będzie parking dla klientów z ponad 160 miejscami postojowymi.

- Cieszymy się, że możemy być częścią inwestycji, która w nowoczesny sposób wpisuje się w krajobraz Pragi-Południe, a jednocześnie kultywuje bogatą tradycję handlową tego miejsca – mówi Bogusław Różycki, prezes ”Społem”, Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Praga Południe. - W nowej aranżacji będziemy mogli zapewnić klientom jeszcze bogatszą ofertę produktową najwyższej jakości artykułów spożywczych – dodaje.

Wielkie otwarcie galerii Rondo Wiatraczna pod hasłem „Serwus Warszawo!” odbędzie się 28 lutego 2018 r. o godz. 13. Na miejscu będzie można „obcować” z kulturą dawnej stolicy i zapoznać się z gwarą warszawską. W przestrzeni galerii będzie można obejrzeć wystawę dotyczącą historii Grochowa. Gościem specjalnym wydarzenia będzie znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna Anna Wendzikowska. Nie zabraknie licznych konkursów z nagrodami oraz specjalnej strefy dla najmłodszych. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Trupa Teatralna Warszawiaki oraz akordeonista grający dawne warszawskie piosenki.

Rondo Wiatraczna to kompleks obejmujący dwukondygnacyjną galerię handlową o powierzchni 11 tys. mkw., 470 mieszkań na przestrzeni ok. 23 tys. mkw., ok. 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz podziemny parking z ponad 160 miejscami postojowymi. Obiekt znajduje się w miejscu dawnego Universamu Grochów.

Inwestorem realizującym budowę jest spółka Dantex. Galerią Rondo Wiatraczna zarządza Cream.

Katarzyna Pierzchała 2554 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }