Ostatni kwartał obciążył wyniki Nestlé

Sprzedaż i zysk netto szwajcarskiego koncernu za 2017 r., choć liczone w miliardach, okazały się poniżej oczekiwań analityków.

Największy producent FMCG na świecie zarobił w 2017 r. niespełna 7,2 mld franków szwajcarskich wobec przeszło 8,5 mld CHF w 2016 r. To poniżej oczekiwań analityków, którzy, jak wynika z ankiety agencji Reutera, spodziewali się zysku na poziomie 9,65 mld franków. Przychody ze sprzedaży wzrosły wprawdzie o 0,4 proc. (organicznie o 2,4 proc.) do 89,8 mld franków, jednak eksperci oczekiwali sprzedaży na poziomie 90,1 mld franków.

Jak skomentował Mark Schneider, prezes Nestlé, zawinił przede wszystkim gorszy od oczekiwań czwarty kwartał, a w podziale na segmenty - woda mineralna i odżywki dla dzieci.

- Byliśmy nieco zaskoczeni wynikami czwartego kwartału, który okazał się nieco słabszy niż się spodziewaliśmy - przyznał szef koncernu. - Geograficznie rzecz ujmując słabiej spisały się rynki Ameryki Północnej oraz Brazylii - dodał, zaznaczając jednak, że perspektywy na 2018 r. dla tych obszarów są pozytywne. Dobrze poradziły sobie natomiast Europa oraz Azja.

Magdalena Weiss 1701 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }