FM Logistic ma nowego dyrektora

Jest nim Daniel Franke.

Dotychczasowy dyrektor generalny FM Logistic na Europę Centralną – Piotr Sukiennik – podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska z początkiem lutego.

Powodem decyzji Piotra Sukiennnika jest chęć poświęcenia się nowym, własnym projektom biznesowym. Jego kariera w FM Logistic trwała 22 lata.

Daniel Franke, nowy dyrektor generalny FM Logistic na Europę Centralną - będzie kierował działalnością magazynową, co-packingową i transportem krajowym w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do głównych jego zadań należeć będzie przygotowanie strategii rozwoju firmy oraz kontynuowanie planu poprawy doskonałości operacyjnej, tak by marka FM Logistic stała się liderem w łańcuchu dostaw na rynkach, na których jest obecna.

Daniel Franke ma prawie 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Karierę rozpoczynał w Grupie Schenker, początkowo w Polsce, gdzie piastował kilka stanowisk w dziale sprzedaży i marketingu oraz jako kierownik strategicznych projektów logistycznych. Był także odpowiedzialny za pozyskanie i wdrożenie pierwszych dużych projektów z obszaru logistyki kontraktowej operatora w Polsce.

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 r. Obecnie ma 10 centrów logistycznych, 15 magazynów przeładunkowych, zatrudnia prawie 3 tys. pracowników, dysponuje łącznie ponad 630 tys. mkw powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tys. pojazdów.

Joanna Hamdan 8314 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }