Chorten eksploruje łódzkie

Do Grupy na terenie tego województwa dołączyły właśnie Centra spożywczo-mięsne Włodarczyk.

Centra spożywczo-mięsne Włodarczyk to sieć ośmiu sklepów znajdujących się na terenie gminy Czerniewice, w Białej Rawskiej oraz w Rawie Mazowieckiej.

Cztery sklepy mają profil typowo mięsno-wędliniarski, a cztery kolejne to sklepy ogólnospożywcze. Największy z nich ma 200 mkw. Ostatni ze sklepów powstał zaledwie 1,5 roku temu. A są plany na dalszy rozwój sieci, bo firma zainwestowała także w chłodnię z magazynem centralnym. Oferuje ona także wyroby własnej produkcji – zarówno mięsne, jak i garmażeryjne.

- Przez kilkanaście ostatnich lat nie współpracowaliśmy z żadną grupą handlową, ze względu na zbyt sztywne warunki oferowane w umowach. Na rynku jesteśmy od 1990 r. i dawaliśmy sobie spokojnie radę na tym ternie. Jednak uważam, że wchodząc do Grupy Chorten nic nie tracimy, a możemy skorzystać. Przekonało nas to, że nie jest to twarda franczyza, ponieważ chciałbym być odpowiedzialny za działalność własnej firmy, mimo, że potrafię słuchać rad dotyczących możliwości jej rozwoju. Liczę, że współpraca z Grupą Chorten będzie owocna w obie strony – mówi Sławomir Włodarczyk, właściciel Centrów Spożywczo-Mięsnych Włodarczyk.

Osiem placówek handlowych tej sieci zamyka setkę sklepów Grupy Chorten funkcjonujących w tym regionie.

- Bardzo się cieszę, że w ciągu tych zaledwie dwóch lat od wejścia Grupy Chorten na teren województwa łódzkiego, udało mi się przekonać do naszej oferty właścicieli już setki sklepów. Stajemy się coraz bardziej rozpoznawalni w centralnej Polsce, a sklepy szybko przekonują się, że dzięki nam zyskują lepsze warunki u producentów i dystrybutorów. Ten rok zapowiada się obiecująco pod względem kolejnych umów – zaznacza Radosław Kwiatkowski, dyrektor regionu łódzkiego w Grupie Chorten.

Grupa Chorten liczy obecnie prawie 1230 sklepów w 9 województwach, przy czym tylko w pierwszej połowie lutego podpisano już kilkanaście nowych umów z detalistami. W ostatnich dniach otworzył się zupełnie nowy punkt handlowy w Sokółce (woj. Podlaskie) należący do właścicielki sklepów Niespodzianka, która z Chortenem prowadziła dotąd dwie inne placówki.

Joanna Hamdan 8288 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }