360 rowerów czeka na Orlenie

PKN Orlen i Nextbike Polska ogłosiły lokalizacje stacji rowerowych, które powstaną na stacjach koncernu w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku.

To pięć z sześciu polskich miast, w których na przełomie marca i kwietnia zostaną uruchomione stacje rowerów miejskich.

Stacje rowerowe uruchomione na stacjach PKN Orlen będą częścią miejskich systemów rowerowych. Oznacza to, że każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł wypożyczyć na nich rower i oddać go na dowolnej stacji systemu w danym mieście. Będzie się to odbywać na zasadach i według cennika systemu rowerowego, z którym nowe stacje będą kompatybilne.

Dla użytkowników systemu Orlen będzie przygotowana również specjalna strona internetowa, dzięki której, po uprzedniej rejestracji, będą mogli oni otrzymywać m.in. kupony zniżkowe na ofertę stacji oraz dodatkowe punkty Vitay.

- Potrzeby konsumenta wciąż ewoluują. Nasi klienci coraz mocniej doceniają nie tylko ofertę produktową, ale też usługową dostępną na naszych stacjach - wyjaśnia Krzysztof Łagowski, dyrektor wykonawczy PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej.

Podkreśla, że już dziś w kilku miastach na stacjach koncernu można wypożyczyć samochód na minuty, kolejny krok to możliwość wypożyczenia rowerów w wybranych lokalizacjach.

– Nasze działania wpisują się w długofalowe myślenie o trendach w transporcie, takich jak choćby współdzielenie czy integracja. Dają nam również zupełnie nowe narzędzia do efektywnej komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami – dodaje Łagowski.

Stacje rowerowe zostaną uruchomione na stacjach benzynowych Orlenu, dodatkowo jedna stacja rowerów standardowych i jedna stacja rowerów elektrycznych staną w pobliżu budynku koncernu przy ul. Bielańskiej w Warszawie. Każda nowa stacja rowerowa to 10 dodatkowych rowerów w systemie. Łącznie dzięki współpracy z PKN Orlen w 6 miastach uruchomionych zostanie 36 stacji rowerowych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli skorzystać z 360 rowerów.

Zarządzający spółką postanowili też wykorzystać lokalizacje rowerowych stacji jako narzędzie marketingowe wspierające sprzedaż produktów i usług. - W naszych systemach w całej Polsce będzie w tym roku już ponad 100 stacji sponsorowanych przez galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, właścicieli biurowców, zakładów produkcyjnych, deweloperów – wymienia Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, największego operatora systemów rowerów publicznych w kraju.

Nowe stacje rowerowe, które powstały dzięki współpracy PKN ORLEN z Nextbike Polska, zostaną uruchomione na przełomie marca i kwietnia. Systemy rowerowe w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu ruszą już 1 marca, a w Białymstoku i Lublinie miesiąc później. Lokalizacje stacji w Katowicach zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

 

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }