Elavon dołączył do Programu "Polska Bezgotówkowa"

Firma Elavon ogłosiła właśnie, że oferuje terminale w ramach akcji "Polska Bezgotówkowa".

Program pokrywa koszty urządzenia i transakcji bezgotówkowych przez okres jednego roku dla małych i średnich firm, które do tej pory nie umożliwiały swoim klientom płacenia za pomocą kart.

Elavon jest jednym z agentów rozliczeniowych i od lat konsekwentnie wspiera działania zmierzające do promocji płatności bezgotówkowych. Firma dołączyła właśnie do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, a także przygotuje dla beneficjentów Programu atrakcyjną ofertę po zakończeniu dwunastomiesięcznego okresu bezpłatnego korzystania z terminali.

– Gorąco zachęcamy firmy do udziału w Programie „Polska Bezgotówkowa”. Terminale płatnicze są już standardem bez względu na branżę. Usprawniają sprzedaż, ułatwiają codzienną pracę, podnoszą bezpieczeństwo, jak również pomagają zwiększyć przychody firmy – mówi Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavon Polska.

Jego zdaniem zalety dostrzegają też sami klienci, dlatego coraz chętniej płacą bezgotówkowo. Według danych NBP w drugim kwartale 2017 r. wykonano w Polsce 972,4 mln transakcji kartami, a badanie przeprowadzone przez FROB w ub.r. wykazało, że zdaniem przedsiębiorców, główną barierą wprowadzania płatności bezgotówkowych jest konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. - Przedsiębiorcy oceniali, że poziom prowizji od transakcji jest wyższy, niż są w stanie zaakceptować. Program „Polska Bezgotówkowa” znosi tę barierę. Firmy mogą teraz przez rok korzystać z terminala całkowicie bezpłatnie i ocenić, jak płatności bezgotówkowe przyczyniają się do rozwoju ich biznesu – dodaje Gołębiewski.

Start Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” ogłoszony został 8 stycznia 2018 r., o czym szczegółowo pisaliśmy tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/208053,ruszyl-program-dofinansowania-terminali-w-sklepach. Inicjatywa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie przyjmowali za swoje towary i usługi płatności za pomocą kart płatniczych. Jeśli zdecydują się rozpocząć obsługę bezgotówkową, to w ramach Programu otrzymają dofinansowanie, polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala płatniczego oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.

– Jestem przekonany, że Program „Polska Bezgotówkowa”, który jest unikalny ze względu na skalę, przyczyni się do wyraźnego zwiększenia liczby firm akceptujących płatności bezgotówkowe, a w efekcie stanie się impulsem do rozwoju konkurencyjności i innowacyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce – mówi Rafał Gołębiewski.

Program jest inicjatywą wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Realizowany będzie przez Fundację „Polska Bezgotówkowa”.

Elavon oferuje rozwiązania do akceptacji kart, w tym terminale stacjonarne i bezprzewodowe. W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby klientów, Elavon dostarcza rozwiązania dostosowane do specyfiki poszczególnych branż. W ofercie firmy dostępne są na przykład specjalne terminale dedykowane dla hoteli czy terminale mobilne (mPOS), które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest zasięg GPRS. Firma zapewnia także pełne wsparcie transakcji internetowych, niezbędne dla rozwoju firm w branży e-commerce.

Jest też jedynym na polskim rynku dystrybutorem terminali Poynt. Są to innowacyjne urządzenia bezprzewodowe, wyposażone w dwa ekrany dotykowe, pozwalające na akceptację transakcji kartami z paskiem, mikroprocesorem oraz zbliżeniowo, także przy pomocy płatności mobilnych. Terminal pozwala na instalację różnych aplikacji wspomagających sprzedaż, służących np. do zarządzania stanami magazynowymi. Posiada wbudowany skaner kodów paskowych czy QR oraz drukarkę do potwierdzeń płatności.

Terminale Elavon są również dostępne w ofercie Banku Zachodniego WBK w pakiecie z kontem bez opłat oraz najszybszym przelewem środków z transakcji opłaconych kartami.

Katarzyna Pierzchała 2489 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }