Mlekovita mocna w eksporcie

W 2017 r. Mlekovita wypracowała eksport w wysokości 1,2 mld zł. To najlepszy wynik w historii firmy.

Firma mleczarska z Wysokiego Mazowieckiego eksportuje swoje produkty do 144 krajów na wszystkich kontynentach: w Europie, Azji, Afryce, Australii oraz obu Amerykach: Północnej i Południowej (28 państw Unii Europejskiej i 116 poza UE). Rynki te zaopatruje w ponad 1000 produktów.

Zarząd firmy podkreśla, że pomimo trudności wynikających z licznych barier, tj. przede wszystkim wpływu kursów euro i dolara na koniunkturę na świecie, ograniczeń w dostępie do rynków zewnętrznych (np. embargo rosyjskie), utrudnień wynikających z międzynarodowych przepisów prawych oraz braku gwarancji bezpieczeństwa handlowego zawieranych transakcji (istnieją rynki, na których transakcje nie są ubezpieczane nawet przez największe światowe firmy ubezpieczeniowe czy banki), Mlekovita radzi sobie na wymagających rynkach międzynarodowych.

Najmocniejszą pozycję eksportową Mlekovita wypracowała w Niemczech, gdzie realizowane jest 20 proc. sprzedaży eksportowej firmy. W 2017 r. Mlekovita sprzedała nad Odrą m.in.: ok. 2 905 ton serów twardych dojrzewających, 20 615 658 l mleka UHT, 2 620 ton proszków mlecznych oraz 175 ton masła. Zarząd podkreśla także, Mlekovita jako jedyna firma na rynku polskim prowadzi bezpośrednią obsługę detalicznych klientów niemieckich przez własne oddziały zlokalizowane w Kościanie, Wolsztynie i Pyrzycach.

Ilona Mrozowska 2937 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }