Browar Pinta: budowa browaru nie stoi w miejscu

Wmurowano kamień węgielny pod budowę browaru Pinta w gminie Radziechowy-Wieprz koło Żywca.

Butelka z najświeższej warki piwa Atak Chmielu, zalana betonem w stopie fundamentowej, została kamieniem węgielnym budowanego właśnie browaru Pinta w gminie Radziechowy-Wieprz koło Żywca. – Bez tego piwa pewnie nie byłoby ani Pinty ani piwnej rewolucji w Polsce, więc to na nim będzie opierać się nasz własny browar – mówi Ziemowit Fałat, główny piwowar i współwłaściciel Browaru Pinta.

Na stopie fundamentowej, w której jest umieszczona butelka z piwem, stanie hala browaru z warzelnią. W spotkaniu na terenie budowy wzięli udział założyciele Pinty: Grzegorz Zwierzyna, Marek Semla i Ziemowit Fałat, piwowarzy Michał Cebula i Paweł Masłowski, architekt z firmy Baza Architekci Piotr Fałat oraz kierownik budowy Mateusz Kuczmierczyk z firmy Inbud Bielsko, która jest wykonawcą inwestycji.

Atak Chmielu to mocno chmielone piwo w stylu American IPA. Jest pierwszym i nadal najlepiej sprzedającym się piwem rzemieślniczym w Polsce. Niezmiennie od debiutu w 2011 r. jest najważniejszym piwem warzonym przez Browar Pinta w dwóch wynajmowanych zakładach w Zawierciu i Zarzeczu. Obecnie stanowi niemal jedną czwartą całej produkcji browaru. Przez cały 2017 r. piwowarzy Pinty uwarzyli 4021 hl Ataku Chmielu, czyli ponad 800 tys. butelek, czyli prawie o 30 proc. więcej niż w 2016 r.

Budowa własnego browaru Pinty rozpoczęła się 6 grudnia 2017 r. Na razie powstał budynek administracyjny, a obecnie trwa budowa hali produkcyjnej. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec tego roku. Już trzy miesiące później nowy browar ma rozpocząć warzenie piwa.

Ilona Mrozowska 2937 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }