Ptaszkowe Love w CH 3 Stawy

To walentynkowa akcja, podczas której każdy może zbudować budki lęgowe dla ptaków żyjących w Katowicach.

Celem akcji jest pomóc w odbudowaniu populacji ptaków, które przez brak schronienia zostały zmuszone do emigracji.

Akcja zainaugurowana została 10 lutego. W tym dniu w CH 3 Stawy stanęła ogromna budka, do której zbierany jest pokarm dla ptaków z ZOO w Chorzowie.

Z kolei 14 lutego o godzinie 10:30 odbędzie się briefing prasowy na Placu Kwiatowym (rynek) w Katowicach podczas którego Jolanta Kopiec, dyrektor ZOO w Chorzowie i ornitolog przedstawi założenia akcji Ptaszkowe Love.

Tego dnia drewniana budka zostanie przeniesiona z Centrum Handlowego 3 Stawy na Plac Kwiatowy (rynek) w Katowicach, by kontynuować zbieranie pokarmu. Natomiast o 11 odbędzie się wycieczka z ornitologiem po centrum Katowic w poszukiwaniu szpaków, sikorek, kosów i innych miejskich ptaków dla których zbudowane zostaną budki.

Budowanie ptasich domków rozpocznie się 17 lutego. Na pasażu galerii zostaną ustawione stoły, na których znajdą się zestawy do montowania budek lęgowych. Nad poprawnością montażu czuwać będzie wykwalifikowany stolarz oraz jego pomocnicy, którzy udzielą niezbędnej pomocy. Budki ufundowało Centrum Handlowe 3 Stawy. Dzięki temu, zupełnie bezpłatnie, każdy będzie mógł własnoręcznie zrobioną budkę zabrać ze sobą i powiesić na drzewie w ogrodzie, lesie czy parku. Cześć drewnianych schronień zawiśnie m.in. na terenie ZOO w Chorzowie. Akcja rozpocznie się punktualnie o godz. 12:00.

Wśród atrakcji 17 lutego są też: prezentacja różnych budek lęgowych i ich lokatorów, spotkanie z ornitologiem, pogadanki Śląskiego Ogrodu Botanicznego, a dla najmłodszych warsztaty ekologiczne, malowanie gipsowych ptaszków, kolorowanki, konkurs z ptasimi zagadkami, wyszywanki z włóczki.

Do akcji organizowanej przez Centrum Handlowe 3 Stawy przyłączyło się m.in. Miasto Katowice, ZOO w Chorzowie, Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES, które od kilku tygodni hebluje, wierci, tnie i stuka przygotowując części składowe budek. W akcję włączył się również Leroy Merlin, który zapewnia narzędzia do montażu budek.

Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Joanna Hamdan 8102 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }