Wojciech Śliwa buduje własny magazyn centralny

Właściciel małopolskiej sieci Paleo, zrzeszonej w grupie zakupowej Kupiec, rozpoczyna budowę własnego magazynu centralnego.

Wojciech Śliwa jest właścicielem ośmiu sklepów spożywczo-przemysłowych Paleo oraz dwóch centrów handlowych - CH Opatkowice koło Proszowic oraz CH Stawowa w Podłężu koło Niepołomic. I to właśnie na tyłach swojego największego centrum handlowego w Opatkowicach zaczyna właśnie budowę magazynu centralnego o powierzchni 1500 mkw. - Ma ono ułatwiać pracę wszystkich naszych sklepów – tłumaczy decyzję małopolski biznesmen.

Detalista jest też zadowolony z wyników swojego najnowszego CH Stawowa w Podłężu. Działa ono od pół roku a jego nazwa pochodzi od ulicy, przy jakiej jest zlokalizowane. - Ciągle uczymy się nowego rynku. Dopiero minęły jedne wakacje, pierwsze święta Bożego Narodzenia, za chwilę Walentynki, Wielkanoc. Są to wydarzenia, które pozycjonują nasze miejsce na lokalnym rynku – mówi Wojciech Śliwa. - Ciągle walczymy o klienta. Konkurencja też nie czeka z założonymi rękami i ma swoje atuty – przyznaje.

Sklep Paleo musi się mierzyć z bardzo mocną konkurencją. W bliskim sąsiedztwie działają Spar, Lewiatan, Biedronka i Lidl, trochę dalej są m.in. Top Market, Piotr i Paweł i druga Biedronka.

Śliwa dodaje przy tym, że jest bardzo zadowolony z koszyka zakupowego w CH Stawowa, który jest najwyższy ze wszystkich sklepów Paleo. - Liczba klientów nam powoli rośnie, ale jest to proces jednak długotrwały. Szacuję, że w ciągu dwóch lat dojdzie do optymalnych dla mnie wielkości – mówi detalista. Docelowo chciałby on uzyskać ponad 2500 paragonów dziennie.

Centrum handlowe Stawowa to własna, budowana od podstaw, inwestycja przedsiębiorcy. Działka została zakupiona 10 lat temu. - Niestety, tak długo trwały uzgodnienia i mieliśmy trochę ponadstandardowych problemów – przyznaje Wojciech Śliwa. - Cały projekt w Podłężu okazał się bardzo skomplikowanym wyzwaniem, począwszy od spraw wodno-prawnych, przez punktową zmianę w planie Zagospodarowanie Przestrzennego Gminy Niepołomice, aż po 3-letni konflikt z PKP, które chciało nam uszczuplić działkę o około 20 arów z racji rozbudowy ich linii kolejowej – wymienia detalista.

Centrum jest w 100 proc. wynajęte. Oprócz supermarketu Paleo działają tu dwa sklepy z odzieżą, pralnia chemiczna, cukiernia/kawiarnia oraz apteka. Obiekt zlokalizowany jest przy drodze wojewódzkiej o bardzo dużym natężeniu ruchu, łączącej Niepołomice z Wieliczką. Zarazem jest w centrum osiedla mieszkaniowego. Oferuje spory parking dla klientów z szerokimi miejscami parkingowymi. Małopolski przedsiębiorca przebudował ponadto część ulicy Stawowej, aby klienci bardziej komfortowo i bezkolizyjnie mogli dotrzeć i wydostać się z obiektu.

Wojciech Śliwa jest właścicielem ośmiu sklepów Paleo, działających w okolicach Krakowa. Wszystkie są stowarzyszone w grupie zakupowej Kupiec. Przedsiębiorca snuje już plany uruchomienia kolejnej placówki. - Następny obiekt będzie znacznie większy, około 6 tys. mkw., z podziemnymi parkingami i ruchomymi schodami. Ale gdzie on będzie, niech to na razie będzie jeszcze niespodzianką – uśmiecha się Wojciech Śliwa.

Więcej o CH Stawowa pisaliśmy tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/200487,wojciech-sliwa-uruchomil-centrum-handlowe

 

Katarzyna Pierzchała 2489 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }