Konkurs dla projektantów opakowań

Rusza kolejna edycja konkursu Young Designers Awards, którego celem jest promocja ekologicznych opakowań kartonowych.

Młodzi projektanci mogą zgłaszać swoje koncepcje opakowania w jednej z pięciu kategorii:

  • kartonowe opakowanie na żywność i napoje
  • kreatywne opakowanie kartonowe na wszystkie produkty nieżywnościowe
  • kreatywne pomysły na wykorzystanie kartonu
  • oraz tegoroczna nowość, czyli stworzenie opakowania pod hasłem: "Ocalmy naszą Planetę".

Finaliści konkursu, których nazwiska poznamy w sierpniu, zostaną zaproszeni wraz z nauczycielami na uroczystą kolację i ceremonię wręczenia nagród, które odbędą się w Rydze dnia 20 września na kongresie Stowarzyszenia Europejskich Producentów Opakowań Kartonowych ECMA. Pro Carton pokrywa wszystkie wydatki związane z wyjazdem, w tym koszty podróży, dwudniowego zakwaterowania, udziału w uroczystej kolacji oraz wieczornego wyjścia do centrum Rygi.

Ponadto zwycięzcy konkursu, który organizowany jest już ósmy raz, będą mieli okazję odwiedzić młyn firmy Metsä Board w Finlandii oraz uczestniczyć w praktycznym szkoleniu prowadzonym przez firmę Mayr-Melnhof Packaging, największego europejskiego producenta kartonów składanych i lidera na rynku w tej branży.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 17 maja. Przyjmowane będą zgłoszenia studentów kierunku wzornictwo uczących się w krajach europejskich, którzy nie ukończą studiów przed latem 2018 roku. Do zgłoszenia należy dołączyć zaświadczenie z placówki edukacyjnej, do której aktualnie uczęszcza student wraz z danymi nauczyciela akademickiego.

Szkołom wzornictwa i uczelniom oferującym kierunek wzornictwo zapewniamy dodatkowe wsparcie, w tym bezpłatny karton do wykorzystania podczas tworzenia próbnych wersji projektów, dzięki czemu studenci mają okazję zdobyć praktyczne doświadczenie z tego typu materiałem. Ponadto członkowie Pro Carton z chęcią przeprowadzają w placówkach edukacyjnych zajęcia pokazowe i warsztaty, podczas których uświadamiają młodym projektantom korzyści, jakie z zastosowania kartonu można odnieść na etapie projektowania, technologii, produkcji i marketingu.

Konkurs organizowany jest przez Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton.

Więcej informacji na http://www.procarton.com/awards/pro-carton-young-designers-award/2018

Joanna Hamdan 8102 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }