Maj pod znakiem własnych marek

Polska jest trzecim rynkiem w Europie pod względem dynamiki wzrostu udziału własnych marek w rynku. Odzwierciedla to coroczna liczna obecność polskich producentów na targach PLMA w Amsterdamie

Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 29-30 maja w Amsterdamie, na terenie centrum ekspozycyjnego RAI. Organizatorzy spodziewają się ponad 14 tys. gości z około 110 krajów. Ponad 2,5 tys. wystawców przyjedzie z około 70 krajów. Powierzchnia wystawowa targów będzie o 4 proc. większa niż rok temu i wyniesie 41,5 tys. mkw. PLMA zapowiada 60 narodowych i regionalnych ekspozycji, wśród nich po raz pierwszy z Tajlandii, Brazylii, Słowacji oraz Białorusi. Targi zajmą 14 hal podzielonych na trzy tematyczne wystawy. Europa Complex poświęcona będzie produktom spożywczym, Holland Complex - kosmetykom, chemii i przemysłowym, natomiast Park Complex - wszystkim kategoriom.

Produkty, które zwyciężą w konkursie, którego jury ocenia innowacyjność i jakość, będą wyeksponowane na półkach supermarketu "Idea Supermarket". Tu goście będą mogli też zobaczyć sposoby prezentacji produktów pod markami własnymi ponad 60 detalistów.

Podczas seminarium towarzyszącemu targom PLMA wystąpi Justin King, m.in. wieloletni prezes brytyjskiej sieci supermarketów Sainsbury's. Tradycyjnie już Nielsen przedstawi wyniki badań sprzedaży własnych marek w Europie (28 maja). Dane za 2016 r. omawiane podczas ubiegłorocznej edycji targów pokazały, że Polska znalazła się na podium pod względem dynamiki wzrostu udziału marek własnych w rynku. Pierwsze miejsce zajęła Austria ze wzrostem o 2,8 pkt proc. do 43 proc., na drugim - Niemcy (odpowiednio 2,1 pkt proc., 45 proc.) i na trzecim Polska (1,4 pkt. proc., 30 proc.).

 Więcej o własnych markach w Polsce w badaniach Nielsena: https://handelextra.pl/artykuly/200255,polska-na-europejskim-podium


 

Barbara Mikusińska 729 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }