Muszkieterowie otwierają kolejną stację paliw

Pod koniec stycznia sieć supermarketów Intermarché, działająca w ramach Grupy Muszkieterów, otworzyła 63. stację paliw.

Jest to pierwsza z kilku stacji, które sieć planuje uruchomić w tym roku.

Stacja paliw Intermarché w Rawie Mazowieckiej działa przy supermarkecie pod tym samym szyldem i zlokalizowana jest przy ul. Targowej 6. Punkt w Rawie Mazowieckiej czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 6– 22. W ofercie stacji znajduje się benzyna Pb95 i Pb98, olej napędowy oraz LPG. Klienci mogą się również zaopatrzyć w gaz propan-butan w butlach 11 kg.

Wszystkie paliwa dostarczane są przez Orlen Paliwa oraz Gaspol i poddawane są bieżącej kontroli jakości w ramach programu „Monitoringu Jakości Paliw” przez firmę J.S. Hamilton Poland. Zmotoryzowani mogą zatankować paliwo na jednym z czterech stanowisk, a dla samochodów zasilanych gazem przewidziany jest dystrybutor zaopatrzony w dwa węże przystosowane do samodzielnego tankowania.

Przy stacji Intermarché w Rawie Mazowieckiej działa również sklepik o powierzchni 71,25 mkw., oferujący klientom blisko 1 tys. produktów, w tym artykuły spożywcze i przemysłowe, papierosy, alkohol oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro ze świeżo parzoną kawą oraz ofertą fast-food.

Jak podaje operator otwarcie stacji benzynowej w Rawie Mazowieckiej umocniło pozycję Intermarché, jako lidera rynku przymarketowych stacji paliw w Polsce.

– Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć przymarketowych stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, w miejscach, gdzie jest to możliwe. Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć kilka kolejnych obiektów w różnych częściach Polski – mówi Aleksander Hołoga, kierownik działu stacji paliw Intermarché.

Grupa Muszkieterów to obecna od 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w czterech krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

 

Katarzyna Pierzchała 5258 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.