FoodCare przejmuje Wody Mineralne Ostromecko

Firma FoodCare kupiła spółkę Wody Mineralne Ostromecko, produkującą napoje i wody mineralne sprzedawane pod markami Ostromecko i Arca North.

FoodCare jest już właścicielem takich marek jak: Gellwe, Fitella, Frugo, 4Move, Black i N-gine.

Od 1991 r. przedsiębiorstwo Wody Mineralne Ostromecko należało do Leszka Bukieja. Wcześniej zaś, do spółdzielni, której korzenie sięgają XVI w. Eksploatację źródła rozpoczęto w 1894 r.

Woda Ostromecko wypływa bezpośrednio ze źródła umiejscowionego na terenie rezerwatu ścisłego – Lasu Mariańskiego.

Woda Ostromecko to produkt z segmentu premium. Obecnie dostępna jest głównie w hotelach i restauracjach. FoodCare planuje jej szerszą dystrybucję opartą na, wypracowanych już wcześniej przez naszą firmę, kanałach sprzedaży. Stare opakowanie zostanie zmienione, a woda - wedle deklaracji firmy FoodCare - będzie mogła konkurować z takimi markami jak: Cisowianka Perlage czy San Pellegrino.

Zakup wody Ostromecko wpisuje się w trend zdrowego trybu życia, z którym firma FoodCare jest już związana od dłuższego czasu. - Z pewnością stanowi ważny etap w historii rozwoju firmy, gdyż dzięki temu przejęciu, wkraczamy na nowy, bardzo perspektywiczny segment rynku - komentuje firma.

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }