Kilargo i Frigo Logistics pozostają partnerami

Obie firmy przedłużyły umowę o współpracy na kolejne lata.

Kilargo, jeden z największych producentów lodów w Europie Środkowo-Wschodniej i Frigo Logistics, przedłużyły umowę w zakresie logistyki i dystrybucji produktów głęboko mrożonych na terenie Polski.

- Podejmując decyzję o przedłużeniu współpracy z Frigo Logistics kierowaliśmy się przede wszystkim wysoką jakością świadczonych usług, doświadczeniem, profesjonalizmem i rynkową ofertą na usługi logistyczno-dystrybucyjne - powiedział Daniel Chudzik, członek zarządu Kilargo.

Z kolei Kristof Verbruggen, prezes zarządu Frigo Logistics dodał, że lody to jeden z najbardziej wymagających produktów w sektorze FMCG z uwagi na wysoką sezonowość produktów, a ich logistyka i dystrybucja jest bardzo wymagająca. - Tym bardziej cieszymy się, że podpisaliśmy po raz drugi umowę o współpracy z Kilargo - zaznaczył Kristof Verbrugge.

Kilargo powstało w 1992 r. jako niewielka firma rodzinna usytuowana w Chechle Pierwszym pod Pabianicami. W ciągu kilkunastu lat firma, której jedynym produktem był sandwicz lodowy, przekształciła się w jednego z większych producentów lodów w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma ma dwie fabryki: w Chechle Pierwszym oraz Kaliszu. Ich łączna zdolność produkcyjna wynosi ok. 300 ton lodów na dobę. Kilargo wyspecjalizowało się w produkcji marek własnych na zamówienie sieci handlowych, stanowiących większość jej produkcji. Firma rozwija także własne marki takie jak: Augusto, Alizee (lody familijne sektora premium z sosami) oraz Joy i Bambo. Lody Kilargo są także eksportowane do wielu krajów Europy m.in.: Niemczech, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Rumunii, ale także Gambii.

Natomiast Frigo Logistics jest operatorem logistycznym produktów głęboko mrożonych. Od 2001 r. tworzy dopasowane do potrzeb klientów usługi, które pozwalają dostarczyć do setek punktów w całej Polsce produkty wymagające kontrolowanych temperatur. Firma ma dwa magazyny wysokiego składowania w temperaturze -22°C, zlokalizowane w Żninie koło Bydgoszczy i w Radomsku oraz magazyn dystrybucyjny w Warszawie-Błonie. Łącznie dysponuje 40 tys. miejsc paletowych. Dzięki trzem platformom dystrybucyjnym Frigo Logistic zapewnia kompleksową usługę transportową.

Joanna Hamdan 8059 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }