Tesco zwolni 1,7 tys. osób

Brytyjski detalista zapowiedział kolejną falę zwolnień na Wyspach Brytyjskich.

Lider brytyjskiego rynku chce uprościć strukturę organizacyjną w dużych sklepach w Wielkiej Brytanii i zapowiedział likwidację trzech rodzajów występujących w nich stanowisk: kierowników ds. pracowników (757 sklepów), kierowników ds. compliance (667 sklepów), pilnujących przestrzegania prawa oraz regulacji wewnętrznych, a także kierowników średniego szczebla nadzorujących w największych 226 sklepach obsługę klienta. Zwolnienia dotkną 1,7 tys. pracowników, choć sieć zapewnia, że postara się znaleźć im inne zadania w miarę możliwości. Zadania należące dotąd do osób zajmujących likwidowane stanowiska przejmie 900 innych pracowników.

Zapowiedziane zwolnienia to część planu oszczędności mającego przynieść 1,5 mld funtów. Poprzedzone zostały likwidacją 1,2 tys. miejsc pracy w biurach latem 2017 roku oraz likwidacją call center w Cardiff, gdzie pracę straciło 1000 osób.

- Te zmiany upraszczają strukturę funkcjonowania i przysłużą się zarówno pracownikom, jak i klientom - powiedział Matt Davies, prezes Tesco na Wielka Brytanię i Irlandię. - Naszym priorytetem jest teraz wsparcie dotkniętych zmianami kolegów. Mamy nadzieje zatrzymać tak wielu z nich, jak to tylko możliwe w nowo stworzonych rolach oraz oferując im dostępne obecnie wakaty - dodał.

Tesco zatrudnia 450 tys. pracowników.

O zwolnieniach grupowych w Polsce pisaliśmy tutaj:  https://handelextra.pl/artykuly/207054,zwiazkowcy-tesco-beda-rozmawiac-z-zarzadem

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }