Nowe centrum logistyczne w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową parku handlowego, które zajmie ok 40,6 tys. m kw.

Panattoni Europe zaczyna budowę pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku, o powierzchni ok. 40,6 tys. mkw.  Zakończenie budowy zaplanowano na koniec III kwartału br.

W ostatnim czasie deweloper zainicjował trzy nowe lokalizacje na tzw. rynkach wschodzących – w Lublinie, w Kielcach i w Zielonej Górze, a teraz staruje z czwartą w Białymstoku. Nowopowstająca inwestycja Panattoni Park Białystok składać się będzie z trzech budynków liczących kolejno: 3 818 mkw., 22 321 mkw. i 14 481 mkw. Centrum logistyczne o charakterze multi-tenant jest opracowane dla najemców reprezentujących różne branże – od logistyków po małą produkcję. Jak zaznacza deweloper, to dzięki tej elastyczności inwestycja została wynajęta już w 50 proc. Do parku pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się w lipcu 2018 r.

Białystok to największe i najszybciej rozwijające się miasto Podlasia - ponadregionalny ośrodek akademicki i naukowy, w którym funkcjonuje 15 wyższych uczelni, a dzięki bliskości wschodniej granicy od lat przyciąga nowych inwestorów. - Białystok, serce województwa podlaskiego, to dynamicznie rozwijająca się część kraju, która cieszy się zainteresowaniem wielu inwestorów zarówno z Polski, jak i z zagranicy - mówi Dorota Jagodzińska, managing director, Panattoni Europe - Nie należy zapominać również o ogromnym potencjale, który niesie ze sobą obecność uczelni wyższych w mieście, a także podejmowanych przez miasto inwestycji i prężnie działającej Podstrefy Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dodaje.

Panattoni Park Białystok położony jest w granicach administracyjnych miasta Białystok, w pobliżu jego obwodnicy oraz 60 km od przejścia granicznego w Kuźnicy. Inwestycja zlokalizowana jest ok.1 km od trasy europejskiej E67 (droga S8), łączącej Wrocław, Łódź, Warszawę i Białystok.

Barbara Mikusińska 729 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }