Lindt & Sprüngli z najwyższym wynikiem w historii

W 2017 r. sprzedaż tego szwajcarskiego producenta czekolady sięgnęła 4 mld CHF.

Lindt & Sprüngli podkreśla, że po raz kolejny rósł szybciej niż cały światowy rynek czekolady.

- Biorąc pod uwagę trudne warunki, w których działamy, a więc wysokie nasycenie rynku, zmieniający się krajobraz handlowy i rosnąca presja cenowa, oznacza to dobrą wydajność firmy – podkreśla producent w komunikacie.

Szczególnie dobre wyniki firma osiągnęła w Europie, gdzie zanotowała organiczny wzrost w wysokości 6,2 proc. - Wynik ten jest wielkim osiągnięciem – podkreśla firma. Producent nie wspomina o Polsce, za to podkreśla, że „szczególnie dobrze” sprzedaż firmy wypadła w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwajcarii. Również Francja i Włochy wykazały wzrost.

Dzięki temu sprzedaż Grupy w 2017 r. wyniosła 4,088 CHF, co stanowi 4,8-proc. wzrost w porównaniu do roku 2016 i jest najwyższym wynikiem w 175-letniej historii firmy.

 

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }