Na zdjęciu: ZM Kania to jedna z firm, które znalazły się w gronie tegorocznych pretendentów do European Business Award

Z Polski na listę zakwalifikowano niemal 200 firm, działających w różnych sektorach gospodarki. Firmy te zostały wybrane jako najlepsze w całej Europie, a każda z nich odzwierciedla najwyższe wartości w zakresie innowacji, sukcesu i etyki. Jednocześnie rozpoczyna się zacięta walka o tytuł najlepszego przedsiębiorstwa w każdej z dwunastu kategorii konkursowych w danym kraju, a w efekcie wyłonieni zostaną narodowi laureaci. Wielki europejski finał odbędzie się w maju 2018 roku, kiedy to zostanie ogłoszonych 12 zwycięzców kategorii w skali całego kontynentu.

European Business Awards to prestiżowy konkurs, który sprzyja rozpoznawalności europejskich marek, a wyróżnienie w nim przynosi renomę w środowisku biznesowym. Biorąc udział w tym międzynarodowym konkursie, firmy otrzymują niezależną ocenę jury. Na każdym z etapów uczestnicy poznają przedstawicieli kadry zarządzającej (klientów, partnerów, konkurentów) i zyskują szansę na nawiązanie z nimi kontaktów biznesowych.

– Chcemy szerzej poznawać wiele niesamowitych historii sukcesu w biznesie z całej Europy. Talent, poświęcenie i innowacyjność tych firm tworzy miejsca pracy i wiele innych możliwości. Jest motorem dobrobytu ich kraju. Listy „Ones to Watch” są wyznacznikiem sukcesu dla europejskiej społeczności biznesowej - mówi Adrian Tripp, dyrektor generalny EBA.

W tym roku wśród firm, które kandydują do miana zwycięzców znalazły się także przedsiębiorstwa z branży FMCG: sieć marketów Dino, zakłady mięsne: Łmeat z Łukowa oraz Henryk Kania z Pszczyny, Zakłady Tłuszczowe Bielmar, producent lodów PPL Koral, Bakalland, dystrybutor i producent zdrowej żywności Bio Planet, producent chemii i kosmetyków Global Cosmed, a także dystrybutorzy: żywności Rovita, owoców i warzyw Albert oraz kosmetyków Baltic Company.

– Wyróżnienia takie jak obecność na liście „Ones to watch” konkursu European Business Awards są dla nas potwierdzeniem faktu, że skutecznie i z powodzeniem realizowana przez nas strategia biznesowa zauważalna jest nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami – mówi Dominika Rąba, wiceprezes ZM Henryk Kania.

Głównym sponsorem konkursu od 2007 roku jest RSM International, 6. największa sieć firm audytorskich i doradczych na świecie.