Roger Federer w kampanii Barilli

Jeden z najwybitniejszych tenisistów świata, zamiast rakiety tenisowej zakłada fartuch kuchenny i chwyta patelnię, by zmierzyć się z wyzwaniem, jakie stawia przed nim marka.

W kampanii Mistrzowie Makaronu mamy okazję zobaczyć Rogera Federera podczas jego pierwszej lekcji gotowania. Nauczycielem i niejako sparingpartnerem mistrza jest zdobywca wielu nagród i gwiazdki Michelin, szef kuchni, Davide Oldani. Zyskał on uznanie dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do włoskiej kuchni i zamiłowaniu do makaronu al dente.

Federer pilnie śledzi każdy ruch Oldaniego, który kolejno kroi składniki, by już za chwilę wrzucić je na patelnię. Film w reżyserii Marka Hoffmana pozwala nam obserwować dynamiczną akcję w kuchni oraz poczuć napiętą a jednocześnie kipiącą humorem atmosferę, jaka panuje pomiędzy Oldanim a Federerem, gdy próbują wspólnie przyrządzić idealne Spaghetti al Pomodoro.

Mistrzowie Makaronu to nowa globalna platforma marki Barilla. Miejsce, które odzwierciedla jej kluczowe wartości i w którym przekonujemy się, że używając najlepszych składników, wszyscy możemy gotować po mistrzowsku. Platforma będzie działać w ponad 40 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Australii, Japonii, Niemczech, Francji i we Włoszech.

Kampania obejmuje reklamy telewizyjne (TVC), treści on-line i w mediach społecznościowych, reklamę zewnętrzną oraz cyfrową komunikację zewnętrzną. Film z gotującym Rogerem Federerem zostanie opublikowany w jego kanałach społecznościowych, a publikację już poprzedziła seria teaserów udostępnionych przez Oldaniego i Federera.

Jest to pierwsza kampania, w której Roger Federer występuje w roli ambasadora marki Barilla. Davide Oldani z kolei współpracuje z marką już od dłuższego czasu. Zajmuje się opracowywaniem oryginalnych przepisów i tworzeniem nowoczesnych wersji klasycznych włoskich potraw.

Joanna Hamdan 8059 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }