Prawdziwi bohaterowie Ryneczku Lidla

Sieć ruszyła z kampanią promującą polskich dostawców owoców i warzyw.

Ryneczek Lidla to szczególnie istotny dla firmy obszar, ponieważ w sklepach sieci można znaleźć ok. 100 różnych rodzajów warzyw i owoców.

Lidl zaznacza, że naturalne uwarunkowania klimatyczne, a z tym związana również sezonowość, z którą mamy do czynienia w Polsce, sprawiają, że asortyment Ryneczku Lidla cały czas się zmienia. Tym samym zawsze, gdy istnieje możliwość współpracy z krajowym dostawcą, Lidl z tego korzysta.

I właśnie ceniąc współpracę z dostawcami Lidl postanowił przedstawić swoich bohaterów i uświadamiać klientów na temat pochodzenia owoców i warzyw. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii, w której właśnie oni grają główną rolę, opowiadając swoją historię i zapraszając do swoich gospodarstw. Oto oni:

BIO Farma Świętokrzyska z Ćmielowa

Farma Świętokrzyska to nowa wizja rolnictwa. Właściciel farmy – Łukasz Gębka wraz z żoną wierzą, że poprzez codzienne wybory żywieniowe można zmieniać świat – własny, bliskich, lokalnych społeczności. Jako weganie marzyli, aby jeść to co sami wyhodują. Z tych marzeń powstało ich biogospodarstwo, które jest czymś więcej niż produkcją ekologicznych owoców i warzyw. Proces hodowli odbywa się bez sztucznych nawozów i pestycydów, a najwięcej czasu zajmuje… ręczne pielenie. - Z Lidlem systematycznie wzrastamy: rok do roku zwiększamy areał, poziom sprzedaży, zwiększyliśmy także zatrudnienie o 38 proc. – mówi właściciel farmy, Łukasz Gębka.

Nowalijka z Piotrkowa Trybunalskiego

To nowoczesne gospodarstwo prowadzone przez Renatę i Piotra Wychowałków. To właśnie tutaj po raz pierwszy w Polsce rozpoczęto produkcję metodą hydroponiczną – co pozwala hodować sałatę przez cały rok, od samego nasionka bez pestycydów. Gospodarstwo posiada także nowoczesną linię do produkcji sałat gotowych do spożycia. - Od momentu rozpoczęcia współpracy z Lidlem nasza firma zwiększyła zatrudnienie o około 50 proc. Zrealizowaliśmy także bardzo duże inwestycje jak: budowa nowoczesnej szklarni oraz zakładu do produkcji sałatek mytych i zmiksowanych, jak i rozbudowa naszego gospodarstwa produkującego rukolę, roszponkę, szpinak, rzodkiewkę i koperek. Udało nam się rozwinąć eksport naszych produktów na rynki europejskie – wymienia Piotr Wychowałek.

Sad Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej

Pradziadek Huberta Woźniaka rozpoczynał od kilkunastu drzew. Dzisiaj ziemie należące do sadowników z Organizacji Rajpol są nazywane największym sadem Europy. Rocznie zbierają oni 40 tys. ton jabłek z 1000 ha. I to właśnie m.in. z sadów Rajpol pochodzą słynne jabłka grójeckie, certyfikowane Chronionym Oznaczeniem Geograficznym - znakiem gwarantującym autentyczność i ochronę nazwy regionalnych produktów rolnych w Unii Europejskiej. - Dzięki współpracy z siecią zwiększyliśmy zatrudnienie o 20 proc., a dostawy naszych owoców do Lidla generują jedną czwartą obrotów firmy – komentuje sadownik Hubert Woźniak.

Gospodarstwo rolne Cichowlas ze Staniszewa

Właściciel gospodarstwa Jędrzej Cichowlas kontynuuje rodzinny interes, który przejął po rodzicach. Do sklepów Lidl Cichowlas dostarcza m.in. marchew, buraki, ogórki, por, seler, kalarepę. - Z Lidl Polska jesteśmy od 2003 r. Od tego momentu ze średniej wielkości gospodarstwa rolnego z obrotem ok. 200 tys. zł rocznie, wyrośliśmy na firmę zatrudniającą 50 osób z przychodem sięgającym 100 mln zł (2017 r.). Co więcej rozpoczęliśmy budowę nowoczesnego magazynu logistyczno-produkcyjnego o łącznej powierzchni 5000 mkw. - ujawnia Jędrzej Cichowlas.

Gospodarstwo rolne Onix z Zakrzewa

Gospodarstwo braci Jazdon powstało i rozwinęło się dzięki ciężkiej pracy z pokolenia na pokolenie. Przodkowie braci Jazdon rozpoczynali od ojcowizny - niewielkiego skrawka ziemi przy domu (20 ha). Dzisiaj skala działalności gospodarstwa pozwala na dostarczanie ziemniaków, cebuli oraz buraków do setek tysięcy Polaków. Rodzinnym sekretem jest sadzenie ziemniaków luźniej – dzięki temu są dorodniejsze i smaczniejsze. - Cieszymy się ze współpracy z siecią Lidl, ponieważ widzimy jej realne korzyści. Od momentu podjęcia wspólnych działań zatrudniamy o 16 proc. więcej ludzi, sprzedaż wzrosła o ok. 20 proc., a nowe środki finansowe pozwoliły nam na zautomatyzowanie procesów mycia, pakowania i paletyzowania gotowych produktów - wymienia Jakub Jazdon, współwłaściciel gospodarstwa.

Gospodarstwo Nowacki z Ociąża

Z zamiłowania do roślin rodziców Andrzeja Nowackiego, w 1972 r. powstał rodzinny biznes. Następnie tradycję kultywowało kolejne pokolenie (pan Andrzej z bratem). Dziś gospodarstwo zajmuje powierzchnię 45 ha, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu właścicieli osiągnęło bardzo wysoki poziom specjalizacji. Nowacki dostarcza do sklepów Lidl m.in. tulipany. - Dwukrotny wzrost zatrudnienia oraz inwestycje w nowe rozwiązania i specjalistyczne maszyny – to niektóre z korzyści wynikające ze współpracy z firmą Lidl Polska – wymienia Andrzej Nowacki.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }