Lidl z nowym centrum dystrybucyjnym

Na Wyspach. Będzie to największy magazyn niemieckiego detalisty w tym regionie.

Nowy magazyn sieci powstanie w Luton. Zatrudnienie znajdzie w nim 1000 osób. Obiekt będzie miał około 1 mln mkw., co oznacza, że będzie on dwa razy większy od wszystkich pozostałych magazynów Lidl w Wielkiej Brytanii.

Centrum będzie zarządzać dostawą i dystrybucją żywności i innych produktów do sklepów Lidla i wokół autostrady M25.

W planach Lidla jest także otwarcie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy pięciu nowych sklepów w Shepherds Bush, Walthamstow Central, South Ruislip, Hornchurch i Rosehill. Nowy magazyn będzie także obsługiwał te sklepy.

Nowe centrum dystrybucyjne Lidla w Wielkiej Brytanii, jest częścią programu inwestycyjnego firmy o wartości 1,45 mld funtów na lata 2017-18. W najbliższych miesiącach sieć planuje także otworzyć kolejne magazyny w Doncaster, Bolton i Peterborough. Detalista rozpoczął również budowę dwóch magazynów zlokalizowanych w Avonmouth i na terenie przemysłowym Eurocentral w Szkocji, które zastąpią istniejące magazyny Lidla w Weston-Super-Mare i Livingston.

Lidl na rynku brytyjskim obecny jest od 1994 roku. Aktualnie sieć liczy ponad 690 sklepów w całym kraju.

Źródło: http://www.independent.co.uk

Zdjęcie: bank zdjęć Photogenica

Joanna Hamdan 7892 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }