Rekord w jedzeniu ... kawioru pobity

W noc sylwestrową, podczas uroczystej kolacji gościom hotelu Atlantis, The Palm zaserwowano kawior zamknięty w 50-kg puszce. Tym samym ustanowiono nowy rekord Guinnessa - jednorazowo podano najwięcej kawioru na świecie.

Rekord z 2017 r., 17-kilogramowy kawior, należał do hotelu Burj Al Arab Jumeirah. Aby pobić rekord Hotel Atlantis, The Palm połączył siły z luksusową amerykańską firmą AmStur produkującą "najlepszy na świecie" kawior.

Puszka o nazwie „Cleito" (po sławnej bogini znanej jako Matka Atlantydy) została wykonana na zamówienie firmy AmStur, specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Wewnątrz puszki znajdował się kawior marki Empress „jedyny na świecie w pełni certyfikowany, organiczny kawior z jesiotra hodowlanego, pochodzącego z jego rodzimych terenów".  

Wymogiem, koniecznym do ustanowienia rekordu było spożycie całej porcji kawioru przez gości zebranych na wydarzeniu. Aby podkreślić przepych i rangę wydarzenia, osoby konsumujące kawior otrzymały w tym celu ręcznie grawerowane łyżeczki wykonane z masy perłowej, wykonane z okazji uroczystości.

- Cieszymy się z tego projektu, który rozpoczęliśmy z naszym cenionym partnerem, AmStur Caviar, i jesteśmy niezwykle dumni, że osiągnęliśmy to, co niemożliwe, a więc zaoferować kawior w 50-kg puszce - komentuje Serge Zaalof, dyrektor ds. operacyjnych w Atlantis Resorts & Residences.

Rekord w jedzeniu kawioru został pobity podczas odbywającej się co roku luksusowej kolacji sylwestrowej u wybrzeżu Atlantyku. Hotelowy widok rozciąga się m.in. a na panoramę Dubaju.

 

Ilona Mrozowska 2869 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }