Lidl gra z WOŚP po raz 9.

W tym roku zbiórka we wszystkich sklepach Lidl wystartowała 8 stycznia i potrwa do dnia 26. Finału WOŚP, czyli do niedzieli 14 stycznia.

Jak co roku przez cały tydzień przed Finałem WOŚP we wszystkich ponad 630 sklepach Lidl w całej Polsce dostępne będą skarbony stacjonarne WOŚP. Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

- Łączymy siły po raz kolejny! To wspaniała tradycja, że Lidl Polska co roku prowadzi aż tygodniową zbiórkę – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Doceniamy ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników, dla nas to ponad 15 tysięcy wolontariuszy, którzy dokładają swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu. W tym roku zbieramy na rzecz oddziałów neonatologicznych. Postęp w medycynie i potrzeby tych najmłodszych pacjentów w szpitalach są ogromne, dlatego w 2018 roku gramy właśnie dla nich – dodaje Owsiak.

Ale zbiórka w sklepach to nie wszystko. Lidl włącza się również w aukcje WOŚP. Na portalu aukcje.wosp.org.pl prowadzonym przez Allegro będzie można wylicytować m.in. książki kucharskie z podpisem Karola Okrasy czy kolację dla dwóch osób w restauracji Platter by Karol Okrasa, przygotowaną przez samego mistrza.

- Czas, kiedy we wszystkich sklepach Lidl organizujemy zbiórkę do puszek WOŚP, jest dla nas wyjątkowy. Jesteśmy dumni, że dzięki hojności naszych klientów i zaangażowaniu pracowników mogliśmy przekazać na rzecz Fundacji już 14 milionów złotych – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager Lidl Polska.. Mamy nadzieję, że tak jak Orkiestra co roku bije kolejne rekordy, tak i my pobijemy nasz i zbierzemy jeszcze więcej – ma nadzieję Robaszkiewicz.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }