Najdroższa butelka wódki świata

Najpierw skradziona, potem odnaleziona - pusta.

Najdroższą butelkę wódki na świecie - Russo-Baltique - wartą 1,3 mld dol. (czyli ok. 4,5 mln zł) skradziono z baru w Kopenhadze w styczniu 2017 r.

Nie jest pewne, czy złodziej, którego uwieczniono na zapisie z monitoringu, dysponował kluczem do lokalu, czy się do niego włamał.

Butelka, wykonana ze złota i srebra oraz inkrustowana diamentami i została wypożyczona do baru Cafe 33 w Kopenhadze od łotewskiej firmy Dartz Motor Company przed sześcioma miesiącami. Jej front zdobiony jest skórą i repliką logotypu wykorzystywanego w samochodach Russo-Baltique. Korek ma kształt rosyjskiego orła i jest zdobiony diamentami.

Jak powiedział właściciel baru, Brian Ingberg, butelka "wystąpiła" nawet w odcinku politycznego thrillera "House of Cards". 

Kilka dni później butelkę odnaleziono na pobliskiej budowie. Sama butelka była w stanie nienaruszonym, ale była pusta. Wygląda jednak na to - cieszył się właściciel lokalu z którego skradziono butelkę wódki, że produkt nie stracił na wartości. To szczególnie istotne, ponieważ butelka nie była ubezpieczona. 

Magdalena Weiss 1595 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }