Goodman na sprzedaż. Jest już kupiec

Fundusz z grupy Blackstone chce przejąć kontrolę nad 24 centrami logistycznymi w Polsce, Francji oraz w Niemczech, należącymi do Grupy Goodman.

Do Urzędu Ochrony Konkurenci i Konsumentów (UOKiK) wpłynął już wniosek o wyrażenie zgody na koncentrację w naszych kraju. Transakcja polegać ma zarówno na nabyciu aktywów, jak i udziałów w spółkach. Z pisma, nad którym pracują już urzędnicy wynika, że Blackstone Property Partners Europe Lower Fund 2 SC Sp. z siedzibą w Luxemburgu chce przejąć kontrolę nad:

- Goodman Montélimar (France) S.A.S., C€Logix Immobilier Eurl, Gelf Mitry (France) S.A R.L. – z siedzibami we Francji,

- Goodman Amethyst Logistics (Lux) S.A R.L., Goodman Redwood Logistics (Lux) S.A R.L., Goodman Linsengericht Logistics (Lux) S.A R.L., Goodman Carpo Logistics (Lux) S.A R.L., Goodman Mikado Logistics (Lux) S.A R.L., Goodman Blush Logistics (Lux) S.A R.L., Goodman Arcadia Logistics (Lux) S.A R.L., Waldlaubersheim Logistics S.À R.L – wszystkie z siedzibami w Luxemburgu,

- C€Logix Properties Germany B.V. z siedzibą w Amsterdamie (Holandia).

Fundusz planuje również nabyć część mienia od:

- Amiens Logistique S.à r.l., GELF Longvic (France) S.à r.l. – z siedzibami we Francji,

- Gelf Fizpartner (Poland) sp. z o.o. Vacaria sp. k., Gelf Fizpartner (Poland) sp. z o.o. Goodman Alpha Logistics sp. k., Goodman Omega Logistics (Poland) sp. z o.o., Gelf Fizpartner (Poland) sp. z o.o. Goodman Isabelline Logistics sp. k., Gelf Fizpartner (Poland) sp. z o.o. Goodman Osmerus Logistics sp. k., Gelf Fizpartner (Poland) sp. z o.o. Elatine sp. k., Gelf Fizpartner (Poland) sp. z o.o. Goodman Moonstone Logistics sp. k. – wszystkie z siedzibami w Warszawie.

Powierzchnia w przejmowanych centrach logistycznych jest wynajmowana podmiotom trzecim.

Blackstone zarządza funduszami rynku alternatywnego na skalę światową. Swoją główną siedzibę ma w USA, ale jej biura rozmieszczone są również w Europie i Azji. Blackstone notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa Goodman, globalny deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych, dostarczyła w Polsce ponad 1 mln mkw. powierzchni logistycznej. Polski oddział zarządza już 17 centrami logistycznymi. O tym, jak ważnym rynkiem jest Polska dla Goodmana pisaliśmy w lipcu 2017 r. tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/201330,popyt-na-powierzchnie-logistyczne-jest-ogromny. 

Jak na razie polski odział firmy Goodman nie informuje szerzej o planach sprzedaży swoich magazynów. Potwierdza jednak portalowi handelextra.pl, że trwają zaawansowane rozmowy z koncernem Blackstone w sprawie przejęcia centrów logistycznych Goodmana. Szczegóły transakcji są uzależnione od decyzji UOKiK-u.

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.