McDonald’s otworzył 400. restaurację

28 grudnia 2017 r. nowy lokal sieci rozpoczął działalność w Mrągowie.

McDonald’s znajduje się przy ul. Olsztyńskiej 21. Na sali jadalnej jest 81 miejsc siedzących, w tym 20 w strefie McCafé. Kolejne 56 miejsc oferuje zewnętrzny ogródek.

Restauracja oraz linia McDrive będą czynne w godzinach 7:00-23:00.

W godzinach porannych dostępne są produkty z oferty śniadaniowej bazujące m.in. na jajkach, świeżym pieczywie i bekonie.

W pozostałych godzinach obowiązuje popularna oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald’s. Lokal jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Oferuje też darmowy dostęp do internetu.

Sprawną obsługę gości zapewnia 50 pracowników, w tym 13 menadżerów.

Restauracja w Mrągowie jest 86 lokalem otwieranym bezpośrednio przez korporację McDonald’s Polska. Pozostałe 314 restauracji prowadzone jest przez 62 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

- Sieć McDonald’s rozwija się bardzo dynamicznie. Każdego roku otwieramy około 20 nowych restauracji. W 25 roku działalności firmy w Polsce udało nam się osiągnąć liczbę 400 lokali. W ostatnich latach szczególnie ważnym kierunkiem rozwoju są miasta średnie i mniejsze. Spotykamy się tam z bardzo dobrym przyjęciem, co znajduje odbicie w wynikach sprzedaży. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Mrągowa. Czterechsetny lokal naszej sieci jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce – mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.