Delko rezygnuje ze spółki ze Specjałem i Polskim Tytoniem

Dystrybutor chemii i kosmetyków firma Delko poinformowała o rezygnacji z zamiaru zawiązania wspólnej spółki z PPHU Specjał oraz PT Dystrybucja (dawniej PHP Polski Tytoń).

- Zarząd Delko informuje, że w dniu dzisiejszym podpisał wspólnie z Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Handlowo-Usługowym Specjał z siedzibą w Warszawie oraz spółką PT Dystrybucja (poprzednio PHP Polski Tytoń) z siedzibą w Radomiu porozumienie o zakończeniu negocjacji i rozwiązaniu listu intencyjnego z dnia 10 czerwca 2015 r., dotyczącego zamiaru realizacji inwestycji, polegającej na zawiązaniu spółki zrzeszającej w charakterze wspólników podmioty będące wiodącymi dystrybutorami w branży FMCG - napisał zarząd spółki w komunikacie.

Tym samym strony zakończyły negocjacje i rozwiązały list intencyjny, co oznacza rezygnację z zamiaru zawiązania wspólnego przedsiębiorstwa. Jednocześnie jednak zastrzegły, że nie wykluczają w przyszłości współpracy na hurtowym i detalicznym rynku FMCG.

Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej Grupy Delko jest hurtowa dystrybucja dóbr FMCG – ważniejszych krajowych i światowych producentów chemii gospodarczej, kosmetyków, artykułów higienicznych oraz drobnych producentów AGD na terenie Polski. Prowadzi również dystrybucję produktów własnych marek. Sprzedaż i dystrybucja jest odbywa się poprzez regionalnych przedstawicieli, sieć własnych hurtowni i bezpośrednią obsługę dużych klientów detalicznych. Końcowymi odbiorcami Grupy Delko są hurtownie, sieci handlowe, sklepy oraz klienci z kanału HoReCa. Na poszczególne linie produktowe składają się min.: Filip, Teak, Delikato, Blue, Oskar, Domowy, Profesional.

PPHU Specjał to część GK Specjał, która zatrudnia 130 przedstawicieli handlowych i 103 koordynatorów sieci franczyzowych, posiada 73 380 mkw. powierzchni magazynowej, osiąga 1,67 mld zł obrotów rocznie i obsługuje około 20 tys. sklepów.

PT Dystrybucja to z kolei hurtownia produktów FMCG, zarówno spożywczych, jak również tytoniowych, farmaceutycznych oraz alkoholi.

Magdalena Weiss 1595 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }