Colgate wkracza w świat kosmetyków profesjonalnych

Producent kosmetyków i chemii, firma Colgate-Palmolive kupiła dwie marki produktów do pielęgnacji ciała.

Grupa, której marki higieny osobistej to Colgate, Palmolive Naturals czy Sanex, ogłosiła plany zakupu marek PCA Skin i EltaMD. PCA Skin specjalizuje się w medycznych produktach do pielęgnacji w gabinetach i w domu, podczas gdy EltaMD oferuje produkty codziennego użytku do opalania o szerokim spektrum działania, przepisywane przez lekarzy. Obie marki sprzedawane są głównie za pośrednictwem profesjonalnych kanałów do pielęgnacji skóry i online, przede wszystkim w USA i Chinach.

- PCA Skin i EltaMD to dla Colgate wymarzone wejście do profesjonalnej kategorii pielęgnacji skóry - powiedział Ian Cook, prezes Colgate w oświadczeniu. - Cieszymy się, że te szybko rosnące marki o wysokiej marży wzmocnią naszą globalną działalność w zakresie pielęgnacji osobistej. Uzupełniające portfele produktów i siły sprzedaży, silne profesjonalne wsparcie i podobne kanały dystrybucji przyczynią się do zwiększenia obecności Colgate w światowej kategorii produktów do pielęgnacji skóry premium - dodał.

Przejęcia te będą traktowane jako dwie oddzielne transakcje i zostaną zakończone na początku 2018 r.

Colgate-Palmolive nie jest jedyną dużą firmą, która w tym roku zainteresowała się nowymi markami kosmetyków do pielęgnacji skóry. We wrześniu angielsko-holenderski gigant żywności i produktów konsumenckich Unilever ogłosił plany zakupu wiodącej południowokoreańskiej firmy kosmetyczno-pielęgnacyjnej Carver Korea (pisaliśmy o tym w Handelextra tutaj:[ http://handelextra.pl/artykuly/203538,unilever-znowu-kupuje] za około 2,69 miliarda dolarów, podczas gdy w styczniu francuski gigant kosmetyczny L'Oréal ujawnił plany zakupu marek CeraVe, AcneFree i Ambi z Valeant za 1,3 miliarda dolarów.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.