Grupa Mainfreight otwiera kolejne centrum logistyczne

Obiekt powstał w Gandawie w Belgii.

Obecnie na terenie tego kraju firma dysponuje już 120 000 mkw. powierzchni magazynowej, a w całej Europie ponad 340 000 mkw.

Powierzchnia centrum logistycznego Mainfreight w Gandawie wynosi obecnie 8500 tys. mkw., z możliwością jej powiększenia do 30 000 mkw. Mainfreight może obsługiwać w nim zarówno ładunki przemysłowe, jak i produkty spożywcze oraz niebezpieczne (ADR). Nowy oddział operatora stanowi wsparcie, w zakresie realizacji usług logistycznych i dystrybucyjnych, dla innych biur Grupy Mainfreight w Belgii, głównie w Ostendzie, Genk oraz tych zajmujących się frachtem air & ocean w Brukseli i Antwerpii.

To już kolejny uruchomiony w tym roku oddział Grupy Mainfreight w Europie. W maju operator otworzył  centrum dystrybucyjne w ‘s-Heerenberg w Holandii, w czerwcu powiększył powierzchnię magazynu w Rumunii, a we wrześniu uruchomił oddział we Włoszech.

- Rosnąca międzynarodowa wymiana handlowa naszego kraju stwarza zapotrzebowanie na usługi nie tylko w transporcie drogowym, ale też kolejowym, morskim i lotniczym. Dlatego cieszymy się z powiększenia naszej sieci w Europie o kolejne centrum logistyczne, bo z pewnością przyczyni się ono do rozwoju usług Mainfreight Poland.- Nowy oddział wzmacnia także naszą siatkę połączeń drobnicowych, wpływając pozytywnie na optymalizację kosztów – mówi Beata Krawczyk, dyrektor zarządzający Mainfreight Poland.

Grupa Mainfreight jest jedną z największych grup logistycznych na świecie. Oferuje rozwiązania w ramach łańcuchów dostaw, specjalizując się w transporcie i spedycji drogowej, morskiej lotniczej, logistyce kontraktowej oraz zaawansowanych łańcuchach logistycznych. Siedzibą Grupy Mainfreight jest Auckland w Nowej Zelandii. Grupa Mainfreight posiada 240 oddziałów na 5 kontynentach i zatrudnia ponad 7 tys. pracowników. W Europie jest obecna od 2011 r., po przejęciu holenderskiej firmy Wim Bosman, jednego z największych przewoźników drogowych. Mainfreight w Europe działa w 10 krajach (Polska, Holandia, Belgia, Francja, Rumunia, Niemcy, Ukraina, Rosja, Wielka Brytania, Włochy).

Mainfreight Poland jest częścią Grupy Mainfreight oraz kompleksowym dostawcą rozwiązań logistycznych w ramach łańcuchów dostaw. W Polsce Mainfreight jest obecny od 2012 r., dzięki przejęciu firmy Wim Bosman, działającej na polskim rynku od 2005 r. Specjalizuje się w transporcie drogowym, spedycji morskiej oraz lotniczej. Mainfreight Poland posiada flotę własną liczącą 60 zestawów (ciągnik + naczepa) i współpracuje z podwykonawcami, dysponującymi ponad 200 autami. Siedziba główna firmy mieści się w Pruszkowie k/Warszawy, firma posiada 3 oddziały, w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Obecnie zatrudnia ok. 170 osób. 

Joanna Hamdan 8102 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }