Unilever znów na zakupach

Brytyjsko-holenderski koncern FMCG Unilever kupił amerykańskiego producenta dezodorantów Schmidt's Naturals.

Mająca swą siedzibę w Portland w stanie Oregon firma Schmidt's Naturals została założona w 2010 roku. Prócz dezodorantów, które wytwarza od początku swojego istnienia, produkuje także mydła w kostce i pastę do zębów. Dezodoranty Schimdt's Naturals oparte są na naturalnych składnikach z roślin i minerałów. Najpopularniejsze warianty to róża z wanilią, lawenda z szałwią, czy bergamotka i limonka.

- Schmidt’s Naturals to mocna, innowacyjna marka, działająca w rosnącej kategorii - powiedział Kees Kruythoff, prezes Unilevera w Ameryce Północnej. - Doskonale uzupełni nasze portfolio amerykańskich dezodorantów, zawierające takie marki jak Axe, Degree i Dove - dodał.

Założyciele spółki, Jamie Schmidt i Michael Cammarata będą dalej pracować dla marki w ramach grupy. Transakcja ma zostać zakończona w I kwartale 2018 roku.

O poprzednich akwizycjach Unilevera pisaliśmy tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/205854,unilever-przejmuje-producenta-kosmetykow

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.