DHL wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

Zainicjowana przez Fundację Wiedza To Bezpieczeństwo akcja ma na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa, a w szczególności przedsiębiorców, na temat bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych.

Kampania, w którą zaangażowali się eksperci i praktycy z różnych dziedzin, skupia się na najpopularniejszych zagrożeniach związanych z ochroną danych osobowych w przedsiębiorstwie.

Z uwagi na rosnącą liczbę cyberataków, incydentów związanych z bezpieczeństwem informacji oraz na skutek licznych wycieków danych, zagadnienia dotyczące ochrony i przetwarzania danych osobowych stają się niezwykle ważne dla przedsiębiorców.

Dla wielu z nich firma logistyczna stanowi integralną część łańcucha dostaw. Pozyskanie danych klienta podczas zamawiania międzynarodowej usługi logistycznej, a następnie ich odpowiednie przechowywanie, czy też reprezentowanie klienta przed odpowiednimi organami w trakcie odprawy celnej, wiążą się ściśle z codzienną działalnością firmy DHL Express (Poland).

Kampania Potencjalnie (nie)Bezpieczni skupia się na zwróceniu uwagi właścicieli firm, kadry zarządzającej oraz pracowników wszystkich branż i sektorów na zapewnieniu odpowiedniej ochrony posiadanym i przetwarzanym danym w organizacjach – mówi adw. Marcin Zadrożny z Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo. Celem kampanii jest poszerzenie zakresu wiedzy polskich przedsiębiorców na temat ochrony cennych firmowych informacji oraz danych osobowych pracowników, klientów i kontrahentów. Zwiększenie świadomości w tym zakresie powinno wpłynąć na poprawę stanu bezpieczeństwa w organizacjach. Kampania ma także przyczynić się do lepszego przygotowania organizacji do stosowania w maju 2018 roku RODO – europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Joanna Hamdan 6816 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }