Ruszają zapisy na akcje Emperii

14 grudnia rozpoczynają się zapisy na akcje Emperii Holding w wezwaniu ogłoszonym przez Maxima Groupe. Zapisy będę przyjmowane do 21 lutego 2018 r.

Na zdjęciu: Dariusz Kalinowski, prezes Emperii Holding

O wezwaniu obie firmy poinformowały 24 listopada, a pięć dni później Maxima Groupe UAB złożyła do UOKiK-u wniosek o zgodę na koncentrację.

Maima Groupe chce skupić akcje Emperii po cenie 100 zł za sztukę. Przed ogłoszeniem wezwania akcje spółki były warte mniej niż 94 zł, po nim podskoczyły do ponad 98 zł. 14 grudnia przed południem kosztowały już 99,20 zł.

Zawarta umowa z Maxima Groupe wieńczy proces wyboru inwestora strategicznego dla Emperii, który został zainicjowany w maju 2017 r.

Maxima Grupe UAB jest spółką holdingową, do której należą sieci handlowe Maxima (na Litwie, Łotwie i w Estonii), T-Market (w Bułgarii), Aldik w Polsce oraz internetowy sklep spożywczy Barbora. W 2016 r. skonsolidowane obroty spółki wyniosły prawie 2,7 mln euro. 

Maxima została wybrana, jako inwestor strategiczny dla Emperii w drodze otwartego procesu. - Jest to silny finansowo podmiot, o bardzo mocnej pozycji na rynku krajów bałtyckich i obecny na kilku istotnych rynkach europejskich. Emperia stanowić będzie dla Maximy platformę wzrostową na polskim rynku - komentuje Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperii Holding.

Przypomina też, że w 2017 r. należąca do Emperii sieć Stokrotka otworzy rekordową liczbę sklepów, a w 2018 r. planowane jest otwarcie ponad 100 nowych placówek. - Dzięki nowemu inwestorowi Stokrotka będzie więc mogła rozwijać się jeszcze szybciej nie tylko przez wzrost organiczny, ale również przez fuzje i przejęcia, a także będzie konsekwentnie realizowała strategię w oparciu o obecnie funkcjonujące formaty. Nowy inwestor to nie tylko kapitał, ale to także transfer doświadczenia i know-how z rynków europejskich – uważa Dariusz Kalinowski.

Magdalena Weiss 1389 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }