Dino chce produkować energię

Dino chce dopisać do statusu prowadzonej działalności wytwarzanie energii elektrycznej.

- Spółka zamierza wyposażyć centra dystrybucyjne oraz wybrane sklepy w zaawansowane panele fotowoltaiczne, a produkowaną przez nie energię elektryczną będzie wykorzystywać na potrzeby własne. Z tego względu niezbędne jest rozszerzenie przedmiotu działalności spółki - podało Dino Polska w komunikacie.
 
O zmianie statutu zadecyduje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, zwołane na 8 stycznia 2018 r.
 
Na koniec września 2017 r. Dino Polska miała o 129 sklepów więcej niż w analogicznym okresie 2016 r., osiągając poziom 718 sklepów pod szyldem Dino. W tym samym czasie firma miała 469 zabezpieczonych lokalizacji pod budowę nowych marketów (w tym działki zakupione i umowy przedwstępne na zakup działek). Zgodnie z przyjętą strategią firma planuje przekroczyć liczbę 1200 otwartych sklepów do końca 2020 r. O wynikach sieci za trzy kwartały 2018 roku pisaliśmy w Handlu Extra tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/205404,dino-z-dobrymi-wynikami, a o perspektywach rozwoju sieci tutaj: http://handelextra.pl/artykuly/205881,dom-maklerski-pozytywnie-o-dino
Magdalena Weiss 1389 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }