Rusza proces przeciw Schleckerom w Austrii

Dwa tygodnie po wyroku skazującym Antona Schleckera i jego dzieci na karę więzienia w zawieszeniu rozpoczyna się kolejne postępowanie przeciwko rodzinie byłego właściciela największej drogerii w Europie.

12 grudnia w sądzie rejonowym z Linz w Austrii rozpoczyna się kolejna runda postępowania sądowego w sprawie bankructwa Schleckera przeciwko Chriście, Larsowi i Meike Schleckerom - rodzinie twórcy sieci, Antona Schleckera. Chodzi o dwucyfrową kwotę w milionach euro.

Dwa tygodnie po werdykcie w sprawie karnej przeciwko Schleckerowi trwa postępowanie prawne w sprawie bankructwa. W sprawie cywilnej przed sądem okręgowym w Linzu w Austrii syndyk masy upadłościowej sieci Dayli, która podobnie jak w Polsce przejęła placówki po Schleckerze, domaga się 20 milionów euro odszkodowania.

Oskarżeni są żona Antoniego Schleckera i jego dwójka dzieci. Prawdopodobnie nie pojawia się oni w trakcie procesu w sadzie. Byli oni członkami rady nadzorczej ​​w latach 2008-2011, gdy z austriackiej spółki zależnej do niemieckiej spółki dominującej wypłynąć miało łącznie 174 mln euro w postaci nieuprawnionych pożyczek.
W sierpniu 2012 Dayli nabył prawie 1 000 drogerii Schleckera w Austrii. Zaledwie rok później sam musiał również złożyć wniosek o upadłość, a 3,5 tys. pracowników straciło miejsca pracy. Ponad 1000 wierzycieli do tej pory otrzymało około dziesięciu procent swoich roszczeń do Dayli za łączną kwotę 114 milionów euro.
Procedura może potrwać lata. Oskarżenie skierowanie jest przeciwko rodzinie Antona Schleckera, ponieważ on sam jest oficjalnie uważany za niewypłacalnego.

Anton Schlecker został skazany dwa tygodnie temu przez Sąd Okręgowy w Stuttgarcie z powodu bankructwa na dwa lata więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 54 000 euro. Syn Lars Schlecker otrzymał dwa lata i dziewięć miesięcy, córka Meike dwa lata i osiem miesięcy więzienia.

Magdalena Weiss 1389 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }