Piotr i Paweł: czas na zmiany

Inwestor i deweloper Napollo zakupił od firmy Piotr i Paweł działające od prawie 20 lat centrum handlowo-usługowe przy ul. Promienistej 160 w Poznaniu. To tu powstał jeden z pierwszych supermarketów tej sieci.

Obiekt zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Poznania, w dzielnicy Grunwald, w sercu blisko 15-tysięcznego Osiedla Kopernik. Napollo planuje modernizację zakupionego centrum w ciągu najbliższych lat.

Centrum handlowo-usługowe przy ul. Promienistej 160, o powierzchni najmu 5,3 tys. mkw.,  jest już prawie w 100 proc. skomercjalizowane. Oczywiście głównym najemcą jest supermarket Piotr i Paweł, który zajmuje 3,9 tys. mkw. W centrum działają również Rossmann, salon Yes, salony odzieżowe i obuwnicze, a także dostępne są usługi, w tym bank, optyk, apteka, pralnia, fotograf, kwiaciarnia oraz restauracja. Obiekt ma naziemny parking oraz podziemny, w którym funkcjonuje myjnia samochodowa. Napollo planuje modernizację obiektu oraz jego ewentualną rozbudowę w ciągu najbliższych lat.

Centrum Piotr i Paweł Promienista to miejsce szczególnie dla sklepów Piotr i Paweł, ponieważ to tu od lat firma prowadzi jeden z pierwszych supermarketów tej sieci. W styczniu 2018 r. przypada 20-ta rocznica otwarcia obiektu dla klientów i - jak deklaruje operator - przyszedł czas na zmiany.

- Wierzymy, że centrum handlowe Piotr i Paweł Promienista dzięki Napollo, doświadczonemu developerowi i zarządcy licznych centrów handlowych,  z którym współpracujemy również przy innych projektach, w najbliższym czasie zyska nową, atrakcyjną odsłonę. Pragniemy w tym miejscu podkreślić, że lokalizacja naszego supermarketu przy Os. Kopernika pozostaje dla nas, jako sieci, kluczowa i  gorąco zapraszamy obecnych oraz potencjalnych klientów na zakupy – mówi Ewa Aleszczyk-Kalinowska, rzecznik sieci Piotr i Paweł.

Piotr i Paweł to polska sieć supermarketów, licząca obecnie 147 supermarketów w całej Polsce. Sieć osiąga rocznie ponad  2 mld obrotu i obsługuje 5 mln klientów miesięcznie.  Piotr i Paweł jest znaczącym polskim pracodawcą, zatrudniając w centrali, sklepach i magazynach logistycznych ok. 5 000 osób.