Ontex z fabryką za 40 mln euro

Wystartowała budowa fabryki w Radomsku dla firmy Ontex, belgijskiego producenta artykułów higieny osobistej. Na początek firma zatrudni 170 osób i zainwestuje ok. 40 mln euro.

Inwestycja powstanie na ok. 11-hektarowej działce w Radomsku, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE).

Fabrykę o powierzchni ponad 26 tys. m kw. podzielono na strefy funkcjonalne – przemysłową (ok. 24 tys. m kw.), na którą składa się hala produkcyjna i dwa magazyny, a także powierzchnię socjalno-biurową, która zajmie ponad 2 tys. m kw. i pomieszczenia techniczne. Start inwestycji zaplanowano na początek grudnia br., zaś jej zakończenie na lipiec 2018 r. 

Realizowany przez Panattoni Europe zakład produkcyjny dla Ontex będzie pierwszą fabryką tego producenta artykułów higieny osobistej w naszym kraju. Dotychczas firma obsługiwała nasz region importując produkty z Czech.

- Strategia firmy Ontex, a także zakładany jej rozwój w środkowej Europie wygenerowały potrzebę zwiększenia możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa w tej części kontynentu - mówi Charlez Bouaziz, CEO w Ontex. - Nowa fabryka w Radomsku pomoże zrealizować nasze rozwojowe ambicje, stworzyć miejsca pracy w regionie i zadbać o satysfakcję z naszej stale rozbudowywanej bazy klientów i konsumentów detalicznych w Europie Środkowej i Wschodniej - dodaje.

Na początek firma zatrudni 170 osób i zainwestuje ok. 40 mln euro. Działka o powierzchni 11 ha pozwoli najemcy na ekspansję obiektu o kolejne ok. 50 tys. m kw. i łączne zatrudnienie do 350 osób.

Ontex jest producentem rozwiązań higieny osobistej dla niemowląt, kobiet i dorosłych. Produkty dystrybuowane są w ponad 110 krajach: w Europie Wschodniej, Rosji, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i obu Amerykach.

Ilona Mrozowska 2627 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }