50 nowych biur zagranicznych w połowie 2018 r.

- Od połowy 2018 r. chcemy uruchomić 50 nowych biur zagranicznych - zapowiada wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko.

Mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją mają dzięki temu otrzymać wsparcie doradcze czy lokalizacyjne

- Planujemy mieć 50 biur zagranicznych w połowie przyszłego roku i zakończyć tworzenie docelowej sieci 70 placówek do końca 2018 r. - powiedział dziennikarzom Fedko podczas spotkania nt. wspierania ekspansji polskich firm za granicą. Dodał, że bieżący rok Agencja chce zakończyć z 20-22 biurami.

- Naszą rolą jest umożliwić i wspierać przesunięcie koncentracji polskiego eksportu. Dlatego zwiększyliśmy obecność Polski w obszarach geograficznych, które cechują się znaczącym wzrostem gospodarczym (6-8 proc. wzrostu PKB w ujęciu rocznym) oraz atrakcyjnością dla polskiego biznesu - zaznaczył.

Jak wyjaśnił, według tego klucza powstały w pierwszej kolejności biura m.in. w Wietnamie, Meksyku, Kenii czy Argentynie.

Źródło: PFPZ za PAP

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }