Teekanne w nowej siedzibie

Firma Teekanne przeniosła się do nowego zakładu na terenie Parku Logistycznego 7R Kraków Kokotów-Brzegi. Firma uroczyście zainaugurowała otwarcie budynku.

Deweloper 7R wybudował obiekt BTS o powierzchni prawie 6 tys. mkw. zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi klienta i ze standardami obowiązującymi we wszystkich europejskich fabrykach firmy.

– Wraz z podjęciem decyzji o zmianie lokalizacji firmy, szukaliśmy miejsca o powierzchni co najmniej 5 tys. mkw. z możliwością dalszej rozbudowy fabryki. W hali musiała istnieć możliwość rozmieszczenia dwóch poziomów produkcyjnych, a ze względu na specyfikę branży, musiały być spełnione standardy przemysłu spożywczego oraz wymogi związane z produkcją żywności – wyjaśnia Bernhard Zoller, prezes Teekanne Polska.

Nowa fabryka Teekanne umożliwia prowadzenie szeregu procesów logistycznych związanych z wytwarzaniem herbaty. Począwszy od produkcji, przez mieszanie, aromatyzowanie, po sortowanie i pakowanie herbaty w torebki. Innowacją w polskiej fabryce są maszyny nowej generacji, których zainstalowanie nie było możliwe w poprzedniej lokalizacji, a które są dużo bardziej wydajniejsze niż dotychczasowy park maszynowy. Pozwalają one m.in. na produkowanie opakowań w nowym rozmiarze, bez zastosowania folii.

– Zakład produkcyjny dla Teekanne, który powstał jako obiekt build to suit (BTS) był trzecim magazynem zrealizowanym przez 7R na terenie Parku Logistycznego Kraków Kokotów–Brzegi. Obecnie znajduje się tu już pięć obiektów, a budowa kolejnego o powierzchni 27 tys. mkw. właśnie wystartowała. W tym momencie w Kokotowie wybudowaliśmy już ponad 80 tys. mkw., a docelowo na tym terenie powstanie nawet 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Nasza inwestycja ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

W transakcji między 7R a firmą Teekanne pośredniczyła firma doradcza Cushman & Wakefield.

Autor: EurobuildCEE