Selgros funduje Wigilię dla niemal 10 tys. osób

Tegoroczne wigilijne spotkania dla osób ubogich, samotnych i potrzebujących, które co roku organizuje niemal w całej Polsce Caritas, wesprze Selgros przekazując produkty niezbędne do ich przygotowania. Wieczerze odbędą się w największych miastach w całym kraju.

- Idea zasiadania razem, przy wspólnym stole, jest nam niezwykle bliska i nabiera szczególnego znaczenia w wigilijny wieczór. Jako firma, która na co dzień dostarcza produkty spożywcze do restauracji i sklepów, chcemy w tym szczególnym czasie podzielić się nimi z osobami potrzebującymi w całej Polsce – tłumaczy Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash & Carry i Transgourmet.

Firma wspiera Caritas w organizacji Wigilii już od 5 lat, ale w tym roku po raz pierwszy na tak dużą skalę. - Na początku roku zaproponowaliśmy Caritas rozszerzenie akcji na całą Polskę. Kilkunastu oddziałom Caritas organizującym wigilie dla potrzebujących, przekażemy najpotrzebniejsze produkty niezbędne do ich organizacji. Spotkania łącznie zgromadzą niemal 10 tys. potrzebujących – podkreśla Furmanowicz.

W tym roku Caritas zorganizuje Wigilie 24 grudnia br. w 16 miastach Polski, m.in. w Krakowie, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie. W Poznaniu wigilia dla potrzebujących organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i odbędzie się już po raz 15. To największe spotkanie wigilijne dla potrzebujących w kraju, które co roku gromadzi około 2 tys. osób, które z różnych powodów nie mogą spędzić jej inaczej.

W ramach wsparcia Selgros Cash&Carry przekaże bezpłatnie organizatorom wigilii produkty niezbędne do ich przygotowania i podania. Oprócz artykułów spożywczych do oddziałów Caritas z poszczególnych diecezji i archidiecezji, trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty.

Selgros Cash&Carry – ogólnopolska sieć samoobsługowych hal handlowych, oferująca zaopatrzenie pod jednym dachem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, klientów z branży HoReCa oraz indywidualnych. Pod szyldem Selgrosa działa 18 hal handlowych w całej Polsce, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Lublinie, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także centralne biuro firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (4 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale) oraz centrum logistyczno-magazynowe w Ożarowie Mazowieckim pod Warszawą.

Selgros Cash&Carry należy do Transgourmet Polska. Spółka jest częścią międzynarodowego holdingu zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP - druga co do wielkości w Europie szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi.

Na zdjęciu: Wigilia zorganizowana przez Caritas w Poznaniu w 2016 r.

 

Katarzyna Pierzchała 2024 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }