eBay: Co trzeci Polak dostaje co najmniej jeden niechciany prezent na święta

Z najnowszego badania eBay przeprowadzonego przez Kantar TNS wynika, że co trzeci Polak otrzymał w ubiegłym roku co najmniej jeden niechciany podarunek na święta.

Średnio każdy z konsumentów kupi w tym roku 7 prezentów i wyda na nie łącznie około 530 zł. Jak się jednak okazuje, dość prezenty te nie trafiają w gusta obdarowanych – ponad 30 proc. ankietowanych w badaniu deklaruje, że otrzymało w ubiegłym roku co najmniej jeden niechciany prezent. Mimo to najwięcej osób (42 proc.) zachowuje podarowaną rzecz, a tylko co dziesiąty obdarowany decyduje się na jej sprzedaż. Dzieje się tak dlatego, że w większości Polacy są przekonani, że takie działanie jest niegrzeczne. Zdarza się również, że niechciany podarunek trafia w postaci prezentu do osoby trzeciej.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez eBay, warto zatem celować w prezenty, które odzwierciedlają zainteresowania i osobowość obdarowanego. Aż 46 proc. respondentów przyznaje, że właśnie taki prezent otrzymałoby najchętniej.

– Znalezienie prezentu, który wpisuje się w często wyszukane zainteresowania naszych najbliższych, nie jest łatwym zadaniem. Żeby ułatwić polskim kupującym świąteczne zakupy, udostępniliśmy dziesiątki ofert z darmową i szybką wysyłką do Polski z całego świata. W ten sposób chcemy zachęcać do znalezienia idealnych prezentów, które będą odzwierciedlać osobowość i nawet najbardziej oryginalne hobby. Na pewno jest z czego wybierać, bo oferta eBay sięgnęła w tym roku ponad 1,1 miliarda produktów – mówi Małgorzata Gliszczyńska, dyrektor zarządzająca na Polskę i Europę Centralną w eBay.

Wyniki badania potwierdzają też, że ponad połowa polskich kupujących co najmniej raz kupiła świąteczny prezent online m.in. dlatego, że konkretnej rzeczy nie udało się znaleźć nigdzie indziej. Polacy kupują też prezenty od sprzedawców z zagranicy: najczęściej są to zabawki, biżuteria, kosmetyki, i ubrania.

Magdalena Weiss 1389 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }