Auchan w Polsce ma nowego szefa

Od 1 stycznia 2018 r. stery w polskiej sieci Auchan przejmie nowy dyrektor. Zostanie nim Gérard Gallet.

55-letni Francuz zastąpi na stanowisku François Colombié. Gérard Gallet obecnie jest dyrektorem zarządzającym Auchan Retail na Ukrainie, którą to funkcję pełni od maja 2007 roku. Swoją karierę w Auchan rozpoczął w 1985 roku jako kierownik działu. W latach 1996-2003 był dyrektorem amerykańskiej filii grupy. Następnie, od 2003 do 2007 roku pełnił funkcję dyrektora handlowego Auchan Rosja.

Zmiana na stanowisku szefa polskiego Auchan jest jedną z wielu, jakie sieć wprowadza w swoich oddziałach w związku z realizacją zainicjowanej przed dwoma laty strategii Vision 2025. Nowych szefów otrzymały m.in. sieci w Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, na Tajwanie, w Luksemburgu, na Węgrzech czy w Wietnamie. Wszyscy dyrektorzy krajowi wchodzą w skład komitetu zarządzającego Auchan Retail.

Pierwszy sklep Auchan w Polsce ruszył w 1996 r. w Piasecznie k. Warszawy. Obecnie, według naszych wyliczeń, w kraju działa 77 hipermarketów Auchan oraz 34 supermarkety Simple Market, przy czym szyld ten będzie stopniowo zastępowany - w zależności od wielkości placówki - na Auchan Supermarket i/lub Moje Auchan. Firma równocześnie rozwija bowiem koncept convenience – pierwszy sklep Moje Auchan już działa w Warszawie.

Magdalena Weiss 1071 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }